Zaloguj się | Rejestracja

Otwarto przejścia graniczne w gminie Dobra

poniedziałek, 15 czerwca 2020 r., godz. 08:15  |  Wersja do druku

Otwarto polskie przejścia graniczne, które zostały zamknięte w połowie marca w związku z epidemią koronawirusa. W sobotę, 13 czerwca na otwartym już przejściu granicznym w Buku spotkali się przedstawiciele gminy Dobra i Blankensee. Samorządowcy mogli porozmawiać o wznowieniu wspólnych projektów transgranicznych realizowanych dla mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin.W spotkaniu na przejściu granicznym w Buku wzięli udział Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Sekretarz Rozalia Adamska, Z-ca Wójt Rafał Zahorski, realizująca projekty transgraniczne Izabela Dryjańska oraz aktualny Burmistrz Blankensee Stefan Müller i jego poprzednik Alfons Heimer.

Przedstawiciele samorządów rozmawiali o doświadczeniach związanych z epidemią koronawirusa i jego wpływie na życie mieszkańców.

"Doczekaliśmy się otwarcia granic, Dla nas jest to wielkie wydarzenie. Możemy się znowu widzieć, spotykać i realizować kolejne, wspólne projekty" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Reklama:"My również cieszymy się, że granica została otwarta. Jesteśmy pewni, że sytuacja na obszarach transgranicznych, zarówno w zakresie turystyki, gospodarki wróci do stanu przed epidemią" - mówił Burmistrz Blankensee Stefan Müller.

"Na przejściu granicznym w Buku krzyżują się nasze szlaki rowerowe i piesze. Jest to malutkie przejście, ale dla nas o wielkim znaczeniu ponieważ buduje nasze sąsiedzkie stosunki" - mówił Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski.

Samorządowcy mogli porozmawiać o wznowieniu wspólnych projektów transgranicznych realizowanych dla mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin.

Otwarto przejścia graniczne w gminie Dobra:


Od soboty, 13 czerwca Polska otworzyła granice dla obywateli państw Unii Europejskiej. W Niemczech nie ma kontroli granicznej, jednak w niektórych landach nadal obowiązują rygory dotyczące podróżowania.

W sąsiadującej z Gminą Dobra Meklemburgii Pomorze Przednie do 30 czerwca obowiązuje zakaz jednodniowych przyjazdów turystycznych. Nie jest więc możliwa kilkugodzinna wycieczka rowerowa po pograniczu lub wyjazd na zakupy. Za nieuprawniony wjazd grozi nam grzywna od 150 do 2 tys. euro. Możemy wjechać w celach zawodowych, na zabieg medyczny, na ważne oficjalne spotkanie, odwiedzić rodzinę, jeśli ktoś ma tam drugi dom lub działkę ogrodową. Musimy jednak udokumentować cel podróży.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama