Zaloguj się | Rejestracja

Apel o otwarcie dodatkowych przejść granicznych

czwartek, 21 maja 2020 r., godz. 18:17  |  Wersja do druku

Przedstawiciele Powiatu Polickiego oraz gmin Dobra, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno wystosowali list do Prezesa Rady Ministrów w sprawie otwarcia dodatkowych punktów ruchu granicznego na terenie powiatu polickiego na przejściach w Lubieszynie i Rosówku."Jesteśmy pewni, że możliwym jest wypracowanie rozwiązania usprawniającego codzienne funkcjonowanie mieszkańców pogranicza, spełniającego najwyższe wymogi sanitarne i epidemiologiczne. Ze swojej strony deklarujemy pomoc w stworzeniu zaplecza technicznego dla służb granicznych w Lubieszynie i Rosówku" - możemy przeczytać w liście adresowanym do Prezesa Rady Ministrów.

Przejścia graniczne w Rosówku i Lubieszynie są bardzo dobrze skomunikowane pod kątem dróg dojazdowych. Ich otwarcie odciąży ruch graniczny na przejściu w Kołbaskowie, a tym samym osobom pracującym na co dzień po drugiej strony granicy skróci czas dojazdu i oczekiwania na jej przekroczenie.

List podpisali: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo Dorota Trzebińska, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Helena Kowalska.

Zobacz pełną treść listu

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama