Zaloguj się | Rejestracja

Rafał Trzaskowski z wizytą w Lubieszynie

niedziela, 24 maja 2020 r., godz. 18:37  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski, marszałek Olgierd Geblewicz i samorządowcy z rejonu pogranicza zaapelowali wspólnie do rządu o zdecydowane działania w sprawie otwarcia granic oraz pomocy dla przedsiębiorców i pracowników przygranicznych. Wiele osób zostało pozbawionych możliwości pracy i środków do życia.Spotkanie samorządowców i przedsiębiorców odbyło się na przejściu granicznym w Lubieszynie. Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski wysłuchał kupców z Targowiska ZAN, którzy są rozgoryczeni brakiem działań ze strony rządu w sprawie otwarcia granic.

"Nie mamy żadnych dochodów, jesteśmy pozbawieni środków do życia" - mówili przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą nawet kiedy poprawi się ich sytuacja.

"Z pomocą rządu jest jak z yeti - wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział" - mówili kupcy.

Po spotkaniu z przedsiębiorcami, na zamkniętym przejściu granicznym w Lubieszynie odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wzięli w niej udział także Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki.

"Paręnaście metrów dalej rozpoczynają się targowiska. To dla nas bardzo ważne miejsca pracy, gdzie nie tylko nasi mieszkańcy, ale również mieszkańcy Szczecina mają swoje zatrudnienie" - mówiła wójt Teresa Dera. "Od kilku miesięcy nie mają środków na utrzymanie. Nie wiedzą kiedy targowiska zostaną otwarte. Z wielkim zniecierpliwieniem czekają na kolejne odmrożenia, ale ciągle zapomina się o kupcach i handlowcach. To jest tak, jakby w Warszawie zabronić przechodzenia z jednej strony Wisły na drugą" - mówiła Wójt Gminy Dobra.

"Chciałem podziękować wszystkim samorządowcom za to zaproszenie i za możliwość porozmawiania z ludźmi, którzy są w bardzo trudnej sytuacji. Ubolewam, że rząd nie przedstawił żadnych rozwiązań, że Pan Prezydent milczy i nie zabiera głosu w tak ważnych dla mieszkańców regionu sprawach. Setki tysięcy osób jest zależnych od tego, żeby ta granica funkcjonowała w sposób normalny, tak jak ona funkcjonuje w Unii Europejskiej" - mówił Rafał Trzaskowski.

Samorządowcy zaapelowali wspólnie do rządu o zdecydowane działania w sprawie otwarcia granic oraz pomocy dla przedsiębiorców i pracowników przygranicznych.

Zobacz całą konferencję Rafała Trzaskowskiego

W spotkaniu z przedsiębiorcami wzięli też udział m.in. Burmistrz Polic Władysław Diakun, Starosta Powiatu Gryfińskiego Wojciech Konarski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba oraz Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. Gminę Dobra reprezentowali Wójt Teresa Dera oraz Z-ca Wójt Rafał Zahorski.

Rafał Trzaskowski spotkał się z przedsiębiorcami i samorządowcami:


Spotkanie Rafała Trzaskowskiego z przedsiębiorcami i samorządowcami:
Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama