Zaloguj się | Rejestracja

Kolejne wyrzucone śmieci - tym razem w Dołujach

czwartek, 16 stycznia 2020 r., godz. 16:03  |  Wersja do druku

Do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie mieszkańca gminy dotyczące wyrzuconych odpadów komunalnych na prywatnej działce w pobliżu ulicy Antylopy w Dołujach. Charakter śmieci wskazywał, że pochodzą one z nieruchomości znajdującej się w niedalekiej okolicy.Najprawdopodobniej właściciel nieruchomości, z której pochodzą śmieci, nie złożył deklaracji i nie miał pojemnika na odpady lub nieruchomość jest w trakcie budowy. Straż Gminna sprawdziła kilkadziesiąt nieruchomości, czy ich właściciele dopełnili obowiązek złożenia deklaracji śmieciowej.

W wyniku czynności wytypowano kilka konkretnych nieruchomości do szczegółowej kontroli. Jedna z nich była zamieszkana przynajmniej od kilku miesięcy. Strażnicy stwierdzili brak pojemnika i złożonej deklaracji. Właściciel został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do złożenia deklaracji.

"Oczywiście nie można jednoznacznie przypisać, że wyrzucone odpady pochodziły z tej nieruchomości, gdyż w takiej sytuacji nałożony zostałby dodatkowy mandat karny" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński i dziękuje mieszkańcom Dołuj oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno za uprzątnięcie śmieci.

To już kolejny przypadek dzikiego wysypiska śmieci w gminie Dobra. W styczniu straż gminna ujawniła dwa dzikie wysypiska śmieci w rejonie miejscowości Bezrzecze. Szczegółowe oględziny pozwoliły na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się wyspecjalizowaną działalnością gospodarczą.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama