Zaloguj się | Rejestracja

Zmiana organizacji ruchu na ul. Górnej i Koralowej

środa, 15 maja 2024 r., godz. 15:35  |  Wersja do druku

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Policach w nocy z czwartku na piątek, z 16 na 17 maja wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu na ulicach Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ulic: Górna, Koralowa i Szkolna, przy szkole podstawowej w Bezrzeczu.Dobiega końca rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej. Inwestycja miała na celu poprawę stanu nawierzchni drogi, poprawę bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Projekt inwestycji powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie.

Prace budowlane zakładały przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem (przed skrzyżowaniem ulic Koralowej z Zaściankową) do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej. Przebudowano konstrukcję jezdni, chodniki i skrzyżowania z poszczególnymi ulicami. Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną powstało mini rondo. Po obu stronach jezdni zaprojektowano pasy rowerowe.

W nocy z czwartku na piątek, z 16 na 17 maja wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu w rejonie inwestycji. Zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome w ciągu ul. Górnej i ul. Koralowej. Zasadniczą zmianą będzie wprowadzenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ulic: Górna, Koralowa i Szkolna. Dotychczasowe skrzyżowanie przy szkole podstawowej w Bezrzeczu stanie się rondem.

Zmiany dotyczą też lokalizacji przystanków autobusowych. Przystanki "Bezrzecze Koralowa" zlokalizowane będą:
- przy ul. Koralowej przed rondem,
- przy ul. Górnej na odcinku pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową w Bezrzeczu, a ul. Na Wzgórzu.

Natomiast przystanki "Bezrzecze" zlokalizowane będą przy ul. Górnej na odcinku pomiędzy ul. Ziołową, a ul. Parkową. Dwa przystanki przy ul. Górnej znajdować się będą przy parkingu naprzeciwko ul. Parkowej.

Przebudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu kosztowała ponad 12 mln złotych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8,55 mln zł oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4,3 mln zł. Dodatkowo dzięki współpracy pomiędzy samorządami, wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra. Pozostała część środków finansowych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

Źródło: Agnieszka Siek, Wydział Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach

Przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama