Zaloguj się | Rejestracja

Podpisano umowę na przebudowę ul. Górnej i Koralowej

piątek, 03 czerwca 2022 r., godz. 09:55  |  Wersja do druku

Starostwo Powiatowe w Policach podpisało umowę z firmą Eurovia na przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo, w ciągu ul. Górnej i Koralowej. Inwestycja kosztować będzie 12,99 mln złotych.W czwartek, 2 czerwca odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, Wicestarosty Polickiego Joanny Napiwodzkiej, Wójt Gminy Dobra Teresy Dery, a także przedstawiciela Banku Gospodarstwa Krajowego Anny Pawlak, podczas której nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Polickiem, a firmą Eurovia S.A., reprezentowaną przez Dyrektora Oddziału Szczecin Pawła Knapa.

Wydarzeniu towarzyszyli również m.in. radni Powiatu Polickiego, obecnej i poprzedniej kadencji, a także Skarbnik Powiatu Polickiego Teresa Kalinowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Magdalena Sochanowska oraz Naczelnik Wydziału Planowania i Inwestycji Karolina Wilk.

Planowana do realizacji przez Powiat Policki inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8,55 mln zł oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4,3 mln złotych. Wsparcia finansowego udzieliła też Gmina Dobra.

"Jak ona była wyczekiwana, jak wywalczona przez mieszkańców wszyscy wiemy. Cieszę się, że Powiat Policki będzie mógł ją w najbliższym czasie zrealizować" -mówił o inwestycji Starosta Policki Andrzej Bednarek.

"Prawdziwa radość, bo po wielu latach, kiedy cały czas mieszkańcy chcieli, żeby droga była bezpieczna, wiemy, że ten etap niedługo nastąpi" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"To nie będzie łatwa inwestycja, bo ruch jest dość duży, ale po jej wykonaniu ruch kołowy i pieszy będzie dobrze skanalizowany" - obiecywał Paweł Knap z firmy Eurovia Polska S. A.

Prace budowlane zakładają przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem (przed skrzyżowaniem ulic Koralowej z Zaściankową) do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej. Przebudowana zostanie konstrukcja jezdni, obustronne chodniki i skrzyżowania z poszczególnymi ulicami. Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną powstanie mini rondo. Po obu stronach jezdni zaprojektowano pasy rowerowe o szerokości 1,5 m.

Przebudowana zostanie też pętla autobusowa w rejonie ul. Parkowej. Wjazd na pętlę odbywać się będzie za pomocą istniejącej drogi, która zostanie poszerzona do szerokości 7,0 m. W środku pętli zaprojektowano 21 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych oraz jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną przystanki autobusowe.

Odwodnienie drogi odbywać się będzie za pomocą projektowanych wpustów ulicznych oraz odwodnienia liniowego, częściowo do przebudowywanej kanalizacji deszczowej oraz częściowo do nowoprojektowanych kolektorów. W ciągu ulicy Miodowej powstanie nowa droga do istniejącego zbiornika retencyjnego i do rowerowego placu zabaw.

W zakres całej inwestycji wchodzą:
- przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej,
- przebudowa istniejących skrzyżowań,
- budowa i przebudowa chodników,
- budowa pasów rowerowych,
- budowa przystanków autobusowych,
- budowa pętli autobusowej,
- budowa miejsc postojowych i jezdni manewrowych,
- wykonanie oznakowania poziomego,
- wykonanie oznakowania pionowego,
- remont lub przebudowa istniejących zjazdów,
- budowa nowych zjazdów,
- wycinka kolidujących drzew i krzewów,
- budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do zbiornika retencyjno-infiltrującego wg odrębnego opracowania branżowego,
- usunięcie kolizji z istniejącym oświetleniem ulicznym wg odrębnego opracowania branżowego,
- usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą wodociągową, telekomunikacyjną, energetyczną, sanitarną, deszczową wg odrębnego opracowania branżowego.

Rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej ma na celu poprawę stanu nawierzchni drogi, poprawę bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Projekt inwestycji powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie.

Termin wykonania zamówienia wynosi 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama