Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Dobra wesprze przebudowę ul. Górnej i Koralowej

poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., godz. 10:57  |  Wersja do druku

Gmina Dobra wesprze finansowo przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo, w ciągu ul. Górnej i Koralowej. Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Dobra radni zagłosowali za przyznaniem 1,25 mln złotych dla Powiatu Polickiego na realizację tej ważnej dla mieszkańców gminy inwestycji.Podczas XXXIII sesji Rady Gminy Dobra, która odbyła się 14 czerwca, radni przyjęli uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Polickiego z przeznaczeniem na dofinansowanie rozbudowy drogi powiatowej nr 3916Z Bezrzecze - Wołczkowo, w ciągu ulicy Górnej i Koralowej. Pomoc finansowa w łącznej wysokości 1.250.000 zł zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Dobra.

Na początku czerwca przedstawiciele Powiatu Polickiego podpisali z firmą Eurovia S.A. na realizację przebudowy ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Planowana inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8,55 mln zł oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4,3 mln złotych.

"Prawdziwa radość, bo po wielu latach, kiedy cały czas mieszkańcy chcieli, żeby droga była bezpieczna, wiemy, że ten etap niedługo nastąpi" - mówiła podczas podpisywania umowy Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"To nie będzie łatwa inwestycja, bo ruch jest dość duży, ale po jej wykonaniu ruch kołowy i pieszy będzie dobrze skanalizowany" - obiecywał Paweł Knap z firmy Eurovia Polska S. A.

Prace budowlane zakładają przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem (przed skrzyżowaniem ulic Koralowej z Zaściankową) do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej. Przebudowana zostanie konstrukcja jezdni, obustronne chodniki i skrzyżowania z poszczególnymi ulicami. Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną powstanie mini rondo. Po obu stronach jezdni zaprojektowano pasy rowerowe o szerokości 1,5 m.

Przebudowana zostanie też pętla autobusowa w rejonie ul. Parkowej. Wjazd na pętlę odbywać się będzie za pomocą istniejącej drogi, która zostanie poszerzona do szerokości 7,0 m. W środku pętli zaprojektowano 21 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych oraz jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną przystanki autobusowe.

Odwodnienie drogi odbywać się będzie za pomocą projektowanych wpustów ulicznych oraz odwodnienia liniowego, częściowo do przebudowywanej kanalizacji deszczowej oraz częściowo do nowoprojektowanych kolektorów. W ciągu ulicy Miodowej powstanie nowa droga do istniejącego zbiornika retencyjnego i do rowerowego placu zabaw.

W zakres całej inwestycji wchodzą:
- przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej,
- przebudowa istniejących skrzyżowań,
- budowa i przebudowa chodników,
- budowa pasów rowerowych,
- budowa przystanków autobusowych,
- budowa pętli autobusowej,
- budowa miejsc postojowych i jezdni manewrowych,
- wykonanie oznakowania poziomego,
- wykonanie oznakowania pionowego,
- remont lub przebudowa istniejących zjazdów,
- budowa nowych zjazdów,
- wycinka kolidujących drzew i krzewów,
- budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do zbiornika retencyjno-infiltrującego wg odrębnego opracowania branżowego,
- usunięcie kolizji z istniejącym oświetleniem ulicznym wg odrębnego opracowania branżowego,
- usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą wodociągową, telekomunikacyjną, energetyczną, sanitarną, deszczową wg odrębnego opracowania branżowego.

Rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej ma na celu poprawę stanu nawierzchni drogi, poprawę bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Projekt inwestycji powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie.

Termin wykonania zamówienia wynosi 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama