Zaloguj się | Rejestracja

Czyste Powietrze - spotkanie dla mieszkańców

poniedziałek, 18 marca 2024 r., godz. 13:49  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne dotyczące Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 marca w godz. 18:00 - 19:30 w świetlicy w Buku.Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje o aktualnych założeniach programu, rodzajach przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobach składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadach jego realizacji i rozliczania.

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków. Program zakłada między innymi możliwość dofinansowania wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

W marcu 2021 r. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie wsparcia przez gminę programu "Czyste powietrze". W ramach porozumienia uruchomiono w gminie punkt konsultacyjno-informacyjny wspierający mieszkańców gminy Dobra w procesie przygotowania, złożenia i rozliczenia wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu.

Punkt czynny jest w poniedziałki w godz. 8:30 - 16:30 oraz od wtorku do piątku w godz. 7-15. W celu skorzystania z bezpłatnej pomocy należy się skontaktować z Wydziałem ds. Ochrony Środowiska, tel. 91 311 23 06, e-mail: wos@dobraszczecinska.pl. Pracownicy Urzędu Gminy Dobra przedstawią praktyczne informacje, jak skutecznie aplikować o środki finansowe na dofinansowanie wymiany pieca i termomodernizację domu w ramach programu, a także odpowiedzą na pytania osób zainteresowanych realizacją inwestycji.

Do końca 2023 r. mieszkańcy gminy Dobra złożyli łącznie 210 wniosków o dofinansowanie. Liczba zrealizowanych przedsięwzięć w gminie Dobra wynosi 110, a liczba zawartych umów o dofinansowanie - 159. Kwota wypłaconych dotacji dla przedsięwzięć z terenu gminy wynosi już 1.542.376,51 zł.

Więcej informacji o programie "Czyste Powietrze" można uzyskać pod numerami telefonu 91 441 05 40 lub 91 311 36 18 oraz znaleźć na stronach internetowych www.czystepowietrze.gov.pl oraz Portalu Beneficjenta.

Źródło: UG Dobra

Gminny Punkt Konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze":

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama