Zaloguj się | Rejestracja

"Czyste Powietrze" - spotkanie dla mieszkańców

piątek, 16 lipca 2021 r., godz. 07:21  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze". Podczas spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, którego celem jest poprawa jakości powietrza, rodzajami przedsięwzięć, jak również ze sposobem składania wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych oraz zasadami realizacji i rozliczania projektów.Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek, 22 lipca w godz. 18:30 - 20:00 w klubie przy ul. Granicznej 31 w Dobrej.

Celem programu "Czyste powietrze" jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

W marcu br. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie wsparcia przez gminę programu "Czyste powietrze". W ramach porozumienia uruchomiono w gminie punkt konsultacyjno-informacyjny wspierający mieszkańców gminy Dobra w procesie przygotowania, złożenia i rozliczenia wniosku o dofinansowanie na wymianę np. starego pieca i ocieplenie domu.

W celu skorzystania z bezpłatnej pomocy należy się skontaktować z Wydziałem ds. Ochrony Środowiska, tel. 91 311 23 06, e-mail: wos@dobraszczecinska.pl. Można otrzymać dotację do 30 tys. zł w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. zł w podwyższonym.

Więcej informacji o programie "Czyste Powietrze" można uzyskać pod numerami telefonu 91 441 05 40 lub 91 311 36 18 oraz znaleźć na stronach internetowych www.czystepowietrze.gov.pl oraz Portalu Beneficjenta.

Źródło: Kierownik Wydziału ds. Ochrony Środowiska Andrzej Miluch, UG Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama