Zaloguj się | Rejestracja

Kolejny wyjazd z pomocą dla Ukrainy

wtorek, 17 maja 2022 r., godz. 13:14  |  Wersja do druku

Mieszkańcy sołectwa Buk w gminie Dobra już 7 razy wyjeżdżali do Lwowa z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Za każdy razem do naszego wschodniego sąsiada trafiają nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale również słodycze i maskotki dla dzieci.Drużyna Sołectwa Buk od początku wojny na Ukrainie zaangażowała się pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Mieszkańcy gminy Dobra już 7 razy wyjeżdżali z pomocą humanitarną do Lwowa, gdzie byli zaangażowani nie tylko w transport rzeczy, ale również ewakuację osób z terenu Ukrainy.

Do kraju ogarniętego wojną trafiają najpotrzebniejsze rzeczy: żywność ubrania, środki higieniczne. Dla dzieci dostarczane są też słodycze i maskotki, a dla zwierząt sucha karma.

"Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy pomagają w organizacji naszych wyjazdów, w tym Gosi Maruszewskiej z firmy Jumar i Jackowi Fabisiakowi. Każda osoba, która chce pomóc w zbiórce darów, może dostarczać rzeczy do świetlicy w Buku. Planujemy zakupić też używaną 9-osobową karetkę do ewakuacji ludności z Ukrainy do Polski lub bezpieczniejszych regionów położonych w okolicy Lwowa. Prosimy o wsparcie naszej zbiórki na karetkę" - informują członkowie Drużyny Sołectwa Buk.

Karetka ma 7 miejsc siedzących, 1 miejsce leżące (nosze) i 1 miejsce na wózek inwalidzki, posiada też windę.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/6h3chn

Osoby, które chcą pomóc wystarczy, że wpłacą po kilkadziesiąt złotych. W ten sposób udało się już zebrać ponad 4 tysiące złotych. Jeśli będzie nas kilka tysięcy, to zbierzemy wystarczająca kwotę na karetkę. Pomóżmy mieszkańcom Buku, którzy nie tylko poświęcili swój czas i pieniądze na pomoc Ukrainie, ale również podczas wyjazdów ryzykują swoim życiem.

Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy

Zbiórkę darów dla Ukrainy prowadzi też Gmina Dobra razem z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrej.

Potrzebne są m.in.:
• nowe koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkłady pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej,
• latarki, baterie, powerbanki, świece, zapałki,
• opatrunki, plastry, zestawy pierwszej pomocy, środki do dezynfekcji,
• środki higieniczne (podpaski, szczoteczki, pasty do zębów, pampersy dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, chusteczki nawilżane, płyny do kąpieli/pod prysznic, mydło, dezodoranty, grzebienie, papier toaletowy, ręczniki, ręczniki papierowe, worki na śmieci, maski filtrujące lub jednorazowe,
• żywność: woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania - z długim terminem ważności, oryginalnie zapakowane.

Rzeczy można dostarczać do 3 punktów na terenie gminy:

1. Biblioteka w Mierzynie, ul. Welecka 5a, od pon. do piątku w godz. 12-18
2. Klub w Dobrej, ul. Graniczna 31, od wtorku do soboty w godz. 12-18
3. Klub w Wołczkowie, ul. Lipowa 11a, od pon. do piątku w godz. 12-18

Kontakt tel. w sprawie zbiórki: 91 424-19-80

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama