Zaloguj się | Rejestracja

Zbiórki dla mieszkańców Ukrainy w gminie Dobra

poniedziałek, 28 lutego 2022 r., godz. 10:59  |  Wersja do druku

W całej gminie Dobra prowadzone są zbiórki potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy. Zbierają prywatne osoby, stowarzyszenia, szkoły. Dary trafiają później do Zespołu Szkół Salezjańskich, gdzie przebywają uchodźcy, w tym dzieci i kobiety w ciąży, do Konsulatu Ukrainy w Szczecinie, na granicę polsko-ukraińską lub są bezpośrednio wysyłane do kraju ogarniętego wojną.W niedzielę na terenie boiska w Bezrzeczu zbiórkę darów dla Ukrainy przeprowadziło Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze. Odzew mieszkańców gminy był ogromny.

"Dzisiejsza zbiórka i oferowana pomoc przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Chcemy tylko powiedzieć, że Wasze ogromne serca znaczą bardzo dużo dla tych ludzi. Nasze znajome wysyłały zdjęcia z dzisiejszego dnia do swoich bliskich pozostających w Ukrainie. To było dla Nich bardzo wzruszające, bardzo budujące. Pokazało jak ludzie solidaryzują się w obliczu barbarzyństwa. Żadne słowa nie zastąpią tych gestów" - dziękowali po zbiórce członkowie stowarzyszenia z Bezrzecza.

Zbiórkę darów uruchomiły też szkoły podstawowe w Mierzynie i Bezrzeczu. Można przynosić: koce, kołdry, poduszki, środki higieny, artykuły spożywcze z długim terminem ważności, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, uspokajające, baterie, powerbanki, wodę w butlach max 5l. Do szkoły w Mierzynie można dostarczać rzeczy w godz. 7:30 - 19:00, a do szkoły w Bezrzeczu w godz. 7:00 - 18:00.

"Na tę chwilę prosimy, żeby nie przynosić ubrań za wyjątkiem ciepłych kurtek" - apelują organizatorzy zbiórek.

Jeżeli chcecie wesprzeć uchodźców możecie też skorzystać ze strony rządowej pomagamukrainie.gov.pl. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje.

Pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Gmina Dobra uruchomiła pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy przebywających i pracujących na terenie gminy. Punkt konsultacyjny prowadzony przez Fundację "Sawa" znajduje się w przychodni "Salus" przy ul. Daniela 32 w Dołujach.

Dyżur stacjonarny psychologa:
Poniedziałki w godz 14:00-18:00

Dyżury telefoniczne:
Wtorek, środa godz 14:00-18:00
Czwartek, piątek godz. 10:00-14:00
nr tel. 697 966 449

Istnieje też możliwość konsultacji online i interwencji środowiskowych w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby.

Źródło: UG Dobra, Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze, PSP Mierzyn, PSP Bezrzecze

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama