Zaloguj się | Rejestracja

Dziarskie dziewczyny gotowały dla Ukrainy w Bezrzeczu

poniedziałek, 14 marca 2022 r., godz. 11:14  |  Wersja do druku

To była wspaniała akcja, którą wsparło wielu mieszkańców naszej gminy. Wspaniałe dziewczyny z Polski i Ukrainy wspólnie gotowały dobrodziejstwa kuchni ukraińskiej. Wczoraj w klubie w Bezrzeczu można było spróbować przepysznych pielmieni, barszczu, czebureki, hałuszki i wielu innych smakołyków. Dochód ze sprzedaży smakowitych dań przeznaczony został na pomoc Ukrainie.W kobietach jest niesamowita moc! Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze zebrało dziarskie dziewczyny z Polski i Ukrainy i zorganizowało wspólne gotowanie dobrodziejstw kuchni ukraińskiej. W niedzielę w klubie w Bezrzeczu mieszkańcy gminy Dobra i Szczecina mogli spróbować przepysznych pielmieni, barszczu, czebureki, hałuszki i wielu innych.

"Nie spodziewałyśmy się, że kiermasz nabierze takiego rozgłosu i tak wiele osób przyjdzie wesprzeć Ukrainę w inny niż do tej pory sposób. Do wszystkich osób, które poświęciły swój czas i środki własne na przygotowanie tylu przepysznych potraw płyną ogromne słowa wdzięczności i podziękowania. Każdy starał się jak tylko potrafił w organizacji, sprzedaży, dowozie, zakupie. W jedności siła i to pokazaliście!" - mówią członkinie Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze.

Kolejka przed klubem w Bezrzeczu tylko potwierdziła ogromne zainteresowanie kiermaszem. Wszyscy chcieli spróbować przepysznych dań kuchni ukraińskiej i wesprzeć akcję pomocy dla Ukrainy.

"Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to ludzi o wielkich sercach! Wy wiecie kto i co. Ogromne dzięki! Te same słowa wdzięczności płyną do Was wszystkich, którzy przyszliście, żeby dołożyć swą cegiełkę i wspomóc walczącą Ukrainę. Bardzo Wam dziękujemy. Jednocześnie gorąco przepraszamy, że nie dla wszystkich wystarczyło potraw" - relacjonują panie ze stowarzyszenia i zapewniają, że akcja będzie kontynuowana.

Podczas kiermaszu udało się zebrać 7513 złotych. Cały dochód ze sprzedaży smakowitych dań przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie.

Źródło: Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze

Kiermasz w Bezrzeczu:


Schronisko na pomoc zwierzętom uchodźców z Ukrainy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej włączyło się w pomoc zwierzętom uchodźców z Ukrainy. Schronisko będzie przyjmowało pod czasową opiekę psy i koty, które przyjechały razem z właścicielami z Ukrainy na teren powiatu polickiego, a teraz nie mogą pozostać razem z nimi w miejscach tymczasowego pobytu.

Schronisko oferuje również bezpłatną pomoc weterynaryjną oraz karmy dla psów i kotów.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt od poniedziałku do soboty w godz. 8-16 z biurem schroniska tel. +48 508 222 247, e-mail: schronisko@schronisko.dobraszczecinska.pl

Pomoc udzielana będzie zwierzętom osób, które posiadają status uchodźca.

Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy

W całej gminie Dobra prowadzone są zbiórki potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy. Zbierają prywatne osoby, stowarzyszenia, szkoły. Zbiórkę darów dla Ukrainy ogłosiła też Gmina Dobra razem z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrej.

Potrzebne są:
• nowe koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkłady pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej,
• latarki, baterie, powerbanki, świece, zapałki,
• opatrunki, plastry, zestawy pierwszej pomocy, środki do dezynfekcji,
• środki higieniczne (podpaski, szczoteczki, pasty do zębów, pampersy dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, chusteczki nawilżane, płyny do kąpieli/pod prysznic, mydło, dezodoranty, grzebienie, papier toaletowy, ręczniki, ręczniki papierowe, worki na śmieci, maski filtrujące lub jednorazowe,
• żywność: woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania - z długim terminem ważności, oryginalnie zapakowane.

Rzeczy można dostarczać do 3 punktów na terenie gminy:

1. Biblioteka w Mierzynie, ul. Welecka 5a, od pon. do piątku w godz. 12-18
2. Klub w Dobrej, ul. Graniczna 31, od wtorku do soboty w godz. 12-18
3. Klub w Wołczkowie, ul. Lipowa 11a, od pon. do piątku w godz. 12-18

Kontakt tel. w sprawie zbiórki: 91 424-19-39

"Pomóżmy Ukrainie. Razem możemy więcej" - zachęca do zbiórki Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Zbiórkę darów uruchomiły też szkoły podstawowe w Mierzynie i Bezrzeczu.

Jeżeli chcecie wesprzeć uchodźców możecie skorzystać ze strony rządowej pomagamukrainie.gov.pl. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje.

Pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Gmina Dobra uruchomiła pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy przebywających i pracujących na terenie gminy. Punkt konsultacyjny prowadzony przez Fundację "Sawa" znajduje się w przychodni "Salus" przy ul. Daniela 32 w Dołujach.

Dyżur stacjonarny psychologa:
Poniedziałki w godz 14:00-18:00

Dyżury telefoniczne:
Wtorek, środa godz 14:00-18:00
Czwartek, piątek godz. 10:00-14:00
nr tel. 697 966 449

Istnieje też możliwość konsultacji online i interwencji środowiskowych w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby.

Źródło: UG Dobra, Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze, PSP Mierzyn, PSP Bezrzecze

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama