Zaloguj się | Rejestracja

Otwarte Ogrody Sztuki - II edycja

wtorek, 07 września 2021 r., godz. 16:05  |  Wersja do druku

Zapraszamy na II edycję programu "Otwarte Ogrody Sztuki", w którym będziemy mogli zobaczyć kolejne piękne ogrody w naszym regionie. W programie także warsztaty plenerowe, porady, rozmowy, zajęcia ruchowe i konkursy. Na program zapraszają Stowarzyszenie Carpe diem oraz gminy Dobra i Blankensee.W związku z przygranicznym położeniem siedziby Stowarzyszenia Carpe diem i dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy gminami Dobra i Blankensee, zrodził się pomysł na kontynuację wersji online wydarzenia w formie projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

"Odwiedzamy piękne ogrody, nagrywamy plenerowe warsztaty, szykujemy konkursy i niespodzianki. A wszystko to w ramach II edycji naszego projektu Otwarte Ogrody Sztuki" - zaprasza Izabela Dryjańska ze Stowarzyszenia Carpe diem.

W ramach polsko-niemieckiego projektu przygotowano II edycję programu "Otwarte Ogrody Sztuki", na który będą się składać warsztaty online i program internetowy. Program oraz warsztaty są nagrywane po obu stronach granicy i tłumaczone na język niemiecki. Autorzy programu będą zwiedzać prywatne ogrody mieszkańców gmin Dobra oraz Blankensee. Trenerzy i fizjoterapeuci pokażą, jak prawidłowo ćwiczyć i pracować w ogrodzie. Rękodzielnicy i floryści pokażą, jak samemu wykonać dekoracje ogrodowe, często wykorzystując do tego celu materiały z recyklingu. Na pytania internautów z zakresu pielęgnacji ogrodów będą odpowiadać specjaliści. Będą też konkursy z nagrodami.

Rozpoczynamy od warsztatów "Ogrody sztuki", a na pierwszy program "Otwarte ogrody" zaprosimy w październiku. Pierwsze warsztaty pod hasłem "Wianki z natury" poprowadzi Mira Kwaśniewska. Program nagrano we wsi Łęgi.

Programy będzie można oglądać m.in. na naszej stronie, na profilu FB Gminy Dobra oraz na kanale Gminy Dobra na YouTube.

Nasz portal jest jednym z patronów medialnych "Otwartych Ogrodów Sztuki".

Warsztaty "Ogrody sztuki" - odc. 1 (II edycja):


Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama