Zaloguj się | Rejestracja

Otwarte Ogrody Sztuki - 2. sezon programu

niedziela, 18 października 2020 r., godz. 08:48  |  Wersja do druku

Zapraszamy na 2. sezon programu "Otwarte Ogrody Sztuki", w którym pokazujemy prywatne ogrody w naszym regionie, rozmawiamy z właścicielami o ich pasjach, o przepisach na piękny, ekologiczny ogród. Na program zapraszają Stowarzyszenie Carpe diem, TV News i GminaDobra24.pl."Kiedy Stowarzyszenie Carpe diem w styczniu planowało organizację majowego Weekendu Otwartych Ogrodów, nikt nie przypuszczał, ze nasze życie tak się zmieni i wymusi na nas weryfikację planów. Obecna sytuacja nie pozwoliła na spotkanie się z uczestnikami na plenerowej imprezie, dlatego też stowarzyszenie postanowiło przygotować wersje online projektu" - mówi Izabela Dryjańska ze Stowarzyszenia Carpe diem.

W ten sposób powstał program "Otwarte ogrody". Pięć odcinków pierwszego sezonu mogliśmy obejrzeć w maju i czerwcu. W programie można było obejrzeć prywatne ogrody w gminie Dobra, rozmowy z właścicielami o ich pasjach, o przepisach na piękny, ekologiczny ogród, o jadalnych kwiatach i dzikich roślinach. Trenerzy i fizjoterapeuci pokazali, jak prawidłowo ćwiczyć i pracować w ogrodzie.

W związku z przygranicznym położeniem siedziby Stowarzyszenia Carpe diem i dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy gminami Dobra i Blankensee, zrodził się pomysł na kontynuacje wersji online wydarzenia w formie projektu finansowanego ze środków Funduszu Małych Projektów Programu Interreg V A. W ramach polsko-niemieckiego projektu przygotowano drugi sezon programu "Otwarte ogrody sztuki" oraz 10 warsztatów rękodzielniczych, ogrodniczych, florystycznych i rzemieślniczych.

Program oraz warsztaty są nagrywane po obu stronach granicy i tłumaczone na język niemiecki. Autorzy programu będą zwiedzać prywatne ogrody mieszkańców gmin Dobra i Blankensee oraz Szczecina. Trenerzy i fizjoterapeuci pokażą, jak prawidłowo ćwiczyć i pracować w ogrodzie. Rękodzielnicy i floryści pokażą, jak samemu wykonać dekoracje ogrodowe, często wykorzystując do tego celu materiały z recyklingu. Na pytania internautów z zakresu
pielęgnacji ogrodów będą odpowiadać specjaliści. Będą też konkursy z nagrodami.

"Rozpoczynamy od warsztatów "Ogrody sztuki", a na pierwszy program "Otwarte ogrody" zaprosimy Państwa we wtorek, 20 października o godz. 18:00. Pierwszy odcinek "Ogrodów sztuki" nakręciliśmy w pięknej wsi Dołuje w gminie Dobra, na nowo otwartym terenie sportowo-rekreacyjnym. Przed ekrany monitorów zapraszamy całe rodziny, a szczególnie panów, którzy mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami ciesielskimi i przy okazji zrobić coś pożytecznego dla małych sprzymierzeńców ogrodu. Pierwsze warsztaty poprowadzi znakomity florysta Rafał Staszczyk, chociaż wystąpi w trochę innej roli" - poleca Izabela Dryjańska.

Program możemy oglądać na stronach TV News, Gminy Dobra, Stowarzyszenie Carpe diem oraz na kanale Gminy Dobra na YouTube.

Na program "Otwarte ogrody" zapraszają Stowarzyszenie Carpe diem, TV News i nasz portal GminaDobra24.pl.

Otwarte ogrody - odc. 1:


Ogrody sztuki - odc. 1:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama