Zaloguj się | Rejestracja

Wakacyjne zajęcia w świetlicy w Mierzynie

środa, 18 sierpnia 2021 r., godz. 09:11  |  Wersja do druku

Nowa świetlica w Mierzynie została otwarta 20 lipca. Od tego czasu prowadzone są tutaj wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć brali już udział w warsztatach plastycznych, zajęciach integracyjnych, grach i zabawach na świeżym powietrzu.20 lipca rozpoczęła działalność nowa świetlica w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla mieszkańców powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ulicy Nasiennej. Prowadzone są tu zorganizowane, wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli.

Do tej pory dzieci wzięły udział w następujących warsztatach:

"Czary z tektury i sznurka" - warsztaty plastyczne
Dzieci stworzyły swoje portrety oraz wizerunki ulubionych czworonogów. Podczas zajęć wykorzystały niepotrzebne kartony. Przy okazji były rozmowy o ochronie przyrody i wykorzystaniu makulatury.

"Poznajmy się" - zajęcia integracyjne oraz warsztaty rękodzieła
Dzieci podziwiały panoramę Mierzyna z wieży widokowej, która znajduje się na obiekcie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka, zaliczyły ścieżkę zdrowia oraz podczas zabaw integracyjnych poznały swoje imiona. Najważniejszym punktem spotkania było wykonanie tabliczek z imieniem, z wykorzystaniem glinki artystycznej oraz farb kredowych.

"Szczęście nie jedno ma imię" - gry i zabawy na świeżym powietrzu
Dzieci opracowały przepis na szczęście. Była zabawa z podziałem na role (dramy). Nauczyły się robić pompony, wykonały z nich kłębki szczęścia. Poznały zabawy, w które bawili się kiedyś rodzice i dziadkowie (wyliczanki, Palec do budki, Figurki zmieńcie się).

"Torba plażowa" - warsztaty plastyczne
Dzieci uczyły się technik stemplowania na tkaninie. Udekorowały samodzielnie płócienne torby i poznały tajniki pracy niezbędne przy stylizacji mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Z przyniesionych deseczek wykonały ozdobne panele o tematyce morskiej. Dowiedziały się jak prawidłowo przygotować podłoże, odtłuszczały, matowiły, dekorowały, zabezpieczały woskiem.

"Herbatka u królowej Anglii" - warsztaty artystyczne
Dzieci wykonały ozdobne podkładki pod szklanki, filiżanki, kubki. Nauczyły się przenosić wzory z szablonów. Poznały niektóre z tajników dawnych mistrzów, m.in. dowiedziały się, jak zrobić "płynne srebro".

"Wielka stopa" - gry i zabawy ruchowe
Dzieci wykonały specjalne buty w kształcie stopy, z wykorzystaniem starych butów i kartonów. Były wyścigi wielkiej stopy, skoki z przeszkodami, gra w berka i inne gry zręcznościowe oraz zabawy słowne.

"Łąki kwietne" - warsztaty plastyczne
Dzieci zrobiły prace z użyciem patyczków do uszu, sznurka, wełny, brokatu, glinki, kolorowego papieru, farb, kredek i pisaków.

Do końca wakacji planowane są zajęcia, podczas których dzieci m.in. upieką chałki, wykonają wieńce z roślin polnych i łąkowych, zasadzą zioła do samodzielnie udekorowanych doniczek, wykonają pudła na pamiątki z wakacji, tablice memory oraz stworzą wakacyjny komiks i napiszą sprawozdanie z wakacji.

"Po wakacjach będą odbywać się różne spotkania, zajęcia, imprezy plenerowe. Planujemy organizację warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych (dwie soboty w miesiącu), cykl spotkań z ciekawymi ludźmi (sportowiec-olimpijczyk, projektant mody, charakteryzator, kosmetolog, dietetyk, policjant, astrofizyk). Organizować będziemy także różne akcje, m.in. "Wybory psich piękności", "Sprzątanie świata", "Dzień Ziemi", "Andrzejki i Katarzynki", "Światowe dni origami". Serdecznie zapraszamy" - poleca wychowawczyni Dagmara Łuczyk.

W świetlicy odbywać się będą zbiórki harcerskie. W planach jest nauka języków obcych oraz organizacja gier i zabaw ruchowych, zajęć rekreacyjnych i sportowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, literackich, rękodzieła artystycznego oraz kulinarnych. Jeden dzień w tygodniu przeznaczony będzie na gry stolikowe, można wtedy będzie wziąć udział w różnych turniejach lub po prostu zagrać w planszówki.

Świetlica na Mierzyniance ma swoją stronę na Facebooku, gdzie można zapoznać się z bieżącymi zajęciami - www.facebook.com/swietlicamierzynianka

Świetlica jest czynna w następujących godzinach:

Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 12:00 - 20:00
Czwartek 12:00 - 20:00
Piątek 12:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 18:00

W poniedziałki i niedziele świetlica jest nieczynna.

Świetlice dla dzieci od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Źródło: Dagmara Łuczyk

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama