Zaloguj się | Rejestracja

Świetlica dla dzieci w Mierzynie już gotowa

środa, 26 maja 2021 r., godz. 16:25  |  Wersja do druku

Gmina Dobra odebrała już od wykonawcy świetlicę w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla dzieci powstał na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka przy ul. Nasiennej.W 2018 roku Urząd Gminy Dobra zlecił opracowanie projektu technicznego dla inwestycji polegającej na budowie świetlicy w Mierzynie wraz z uzyskaniem dokumentów niezbędnych do realizacji zadania. Wykonawcą projektu za kwotę 30 tys. zł była firma IDS Architekci Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. W pierwszej połowie 2019 roku, na postawie opracowanego projektu technicznego, uzyskano pozwolenie na budowę i przygotowano procedurę przetargową w celu wyłonienia najkorzystniejszej oferty na roboty budowlane.

Przetarg wygrała Firma Handlowo-Usługowa SABPOL II z Wirowa, która wyceniła inwestycję na kwotę 986.456,57 zł. 18 października przekazano plac budowy, a prace rozpoczęły się w listopadzie 2019 r. Z powodu pandemii i związanym z tym wydłużonym czasem oczekiwania na zamówione materiały, prace budowlane przeciągnęły się na początek 2021 roku. W maju Gmina Dobra odebrała od wykonawcy inwestycję.

"Od momentu kiedy zostałam wójtem zawsze przykładałam największą wagę do inwestycji związanych z naszym najmłodszym pokoleniem. To nasza przyszłość, dlatego budujemy i modernizujemy szkoły, inwestujemy w tereny rekreacyjne. W Mierzynie udało się wybudować nowoczesną szkołę i duże przedszkole na 225 dzieci, a na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstała świetlica, w której będą odbywać się zajęcia dla dzieci i młodzieży" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Gmina Dobra opublikowała już ogłoszenie o pracę na stanowisku pomoc administracyjna - wychowawca w świetlicy na terenie sportowo-rekreacyjnym "Mierzynianka". Zainteresowane osoby mogą składać swoje oferty do 7 czerwca - tutaj szczegóły.

Budynek świetlicy powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w miejscu, gdzie do niedawna stała drewniana wiata. Świetlica powstała na bazie zaadaptowanego projektu wybudowanych już w gminie obiektów w Buku, Grzepnicy i Łęgach.

Świetlice dla dzieci od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama