Zaloguj się | Rejestracja

Ruszają zajęcia w nowej świetlicy w Mierzynie

piątek, 16 lipca 2021 r., godz. 09:44  |  Wersja do druku

We wtorek, 20 lipca o godz. 10:00 rozpocznie działalność nowa świetlica w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla mieszkańców powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ulicy Nasiennej."Już teraz serdecznie zapraszam dzieci na otwarcie nowej świetlicy. Najmłodszych przywita Pani Mierzynianka, którą dzieci będą mogły ubrać w pomysły i propozycje zajęć, jakie mają się odbywać w naszej pięknej placówce. Każda propozycja będzie bardzo cenna i wspólnie ją rozważymy, a oprócz tego na dzieci czeka wiele wakacyjnych przygód i atrakcji" - zaprasza wychowawczyni pani Dagmara.

Świetlica będzie otwarta od wtorku do soboty. Dzieci będą brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, warsztatach artystycznych z wykorzystaniem niestandardowych materiałów. Będą zajęcia z kultury języka i dobrego zachowania, np. jak zachowywać się w stosunku do siebie - wszystko w formie zabawy. Nie zabraknie też warsztatów literackich, zajęć integracyjnych i ruchowych.

W wakacje na dzieci będą czekały tematyczne tygodnie np. "Jedziemy w świat", "Morskie opowieści" czy "Plon niesiemy, plon".

"Podczas tygodnia podróżniczego będziemy poznawać kontynenty, stworzymy mapę miejsc, które dzieci chcą zwiedzić, zagramy w grę Państwa-Miasta, w trakcie "Morskich opowieści" zrobimy torby na plażę, a w okresie dożynek zobaczymy jak powstaje chleb" - wymienia atrakcje pani Dagmara.

W świetlicy propagowana będzie idea zero waste. Prace artystyczne będą często przygotowywane z materiałów, które wydają się już niepotrzebne.

"Jeżeli dzieci mają niepotrzebne gry czy puzzle w dobrym stanie, to mogą przynieść je do świetlicy. Jeden dzień w tygodniu przeznaczymy na gry stolikowe. Będziemy też robić własne gry w świetlicy. Liczymy również na szeroką współpracę z rodzicami" - mówi wychowawczyni.

Nowa świetlica na Mierzyniance będzie też miała swój profil na Facebooku, gdzie będzie można zapoznać się z bieżącymi zajęciami.

Świetlica będzie czynna w następujących godzinach:

Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 12:00 - 20:00
Czwartek 12:00 - 20:00
Piątek 12:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 18:00

W poniedziałki i niedziele świetlica będzie nieczynna.

W zależności od ilości chętnych do korzystania ze świetlicy, godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Ze świetlicy będą mogły korzystać zarówno dzieci jak też młodzież i dorośli mieszkańcy Mierzyna oraz okolicznych miejscowości.

Świetlice dla dzieci od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama