Zaloguj się | Rejestracja

Honorowa nagroda dla mieszkańca Mierzyna

piątek, 06 listopada 2020 r., godz. 16:03  |  Wersja do druku

Daniel Henschel z Mierzyna otrzymał honorową nagrodę Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania" za zatrzymanie pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku na ul. Spółdzielców. Mieszkaniec Mierzyna uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, który jak się później okazało, miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. O nagrodę dla pana Daniela wnioskował Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski, w imieniu Wójt Gminy Dobra.Zdarzenie miało miejsce 26 lipca w godzinach wieczornych na ul. Spółdzielców w Mierzynie. Mieszkaniec Mierzyna zauważył kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa. Po chwili kierowca uruchomił auto i zaczął odjeżdżać. Mieszkaniec natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki Volkswagena, następnie wezwał policję.

"Przekazany policjantom 35-latek ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że w organizmie miał blisko 3,5 promile alkoholu. Poza tym samochód, którym kierował, nie miał badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu" - poinformowała mł. asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mieszkaniec powiatu polickiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Po zdarzeniu Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski, w imieniu Wójt Gminy Dobra, złożył wniosek do Starosty Polickiego o przyznanie mieszkańcowi Mierzyna honorowej nagrody "Postawa godna naśladowania". Nagroda została przyznana 2 listopada. Uroczystość wręczenia unikalnego medalu odbędzie się w późniejszym terminie ze względu na epidemię koronawirusa.

Postawa mieszkańca Mierzyna, który wyeliminował pijanego kierowcę z ruchu, zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zapobiegł tragedii.

To kolejny mieszkaniec gminy Dobra uhonorowany nagrodą "Postawa godna naśladowania". W 2018 roku medale otrzymali strażak Piotr Zygmański z OSP Dobra i sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie za uratowanie mężczyzny z płonącego budynku w Dobrej. W zeszłym roku honorową nagrodę otrzymał Piotr Żelasko, który znalazł w Wołczkowie znaczną sumę pieniędzy i przekazał ją do Komisariatu Policji w Mierzynie. Dzięki działaniom policji i pracowników starostwa udało się odnaleźć właściciela zagubionych pieniędzy.

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama