Zaloguj się | Rejestracja

Honorowy medal dla Piotra Żelasko

środa, 10 lipca 2019 r., godz. 13:48  |  Wersja do druku

Po raz kolejny przyznano nagrodę Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania". W środę, 10 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach odbyła się uroczystość, podczas której wręczono honorowy medal Piotrowi Żelasko, mieszkańcowi gminy Dobra.15 listopada 2018 roku Piotr Żelasko znalazł obok sklepu spożywczego w Wołczkowie znaczną sumę pieniędzy - 5700 zł. Próbował na własną rękę znaleźć właściciela zguby - niestety bezskutecznie. Przekazał więc pieniądze do Komisariatu Policji w Mierzynie. 28 listopada sprawa trafiła do Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach. Dzięki działaniom urzędników udało się odnaleźć właściciela zagubionych pieniędzy.

W środę, 10 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach odbyła się uroczystość wręczenia panu Piotrowi honorowej nagrody "Postawa godna naśladowania". Na uroczystości obecni byli m.in. Andrzej Bednarek Starosta Policki, Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach i Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach oraz Teresa Dera Wójt Gminy Dobra, Mariusz Bajor Komendant Powiatowy Policji w Policach i Marek Gendek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Pan Piotr, jak podkreślił podczas spotkania, nie czuje się bohaterem, a jego zachowanie wynika z wartości jakie wyniósł z domu i jakie uznaje.

Nagroda "Postawa godna naśladowania" ma charakter honorowy w postaci unikalnego medalu, który ma być nie tylko rodzajem wyróżnienia, ale również zachętą do naśladowania działań mających na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Na ręce pana Piotra przekazano również upominek w postaci koszulki piłkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, z przeznaczeniem na cel charytatywny.

To kolejny mieszkaniec gminy Dobra, który otrzymał honorową nagrodę Starosty Polickiego. W październiku 2018 roku medale "Postawa godna naśladowania" na wniosek Wójt Gminy Dobra otrzymali strażak Piotr Zygmański z OSP Dobra i sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie. Uratowali oni mężczyznę z płonącego budynku w Dobrej. Były to pierwsze takie nagrody w historii powiatu polickiego.

"Postawa godna naśladowania" to nagroda starosty dla osób, które wykazują się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa.

Źródło: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Starostwo Powiatowe w Policach
Fot. Agnieszka Jaguszewska, Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama