Zaloguj się | Rejestracja

Honorowa nagroda dla mieszkańca gminy Dobra

poniedziałek, 08 lipca 2019 r., godz. 10:50  |  Wersja do druku

Kolejny mieszkaniec gminy Dobra otrzyma honorową nagrodę Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania". W listopadzie 2018 roku w Wołczkowie pan Piotr znalazł znaczną sumę pieniędzy. Przekazał całą kwotę do Komisariatu Policji w Mierzynie. Dzięki działaniom policji i pracowników starostwa udało się odnaleźć właściciela zagubionych pieniędzy.15 listopada 2018 roku mieszkaniec gminy Dobra znalazł obok sklepu spożywczego w Wołczkowie znaczną sumę pieniędzy - 5700 zł. Próbował na własną rękę znaleźć właściciela zguby - niestety bezskutecznie. Przekazał więc pieniądze do Komisariatu Policji w Mierzynie. 28 listopada sprawa trafiła do Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach. Dzięki działaniom urzędników udało się odnaleźć właściciela zagubionych pieniędzy.

W środę, 10 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach odbędzie się uroczystość wręczenia panu Piotrowi honorowej nagrody "Postawa godna naśladowania". Na uroczystości obecni będą m.in. Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Nagroda ma charakter honorowy w postaci unikalnego medalu, który ma być nie tylko rodzajem wyróżnienia, ale również zachętą do naśladowania działań mających na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

To kolejny mieszkaniec gminy Dobra, który otrzyma honorową nagrodę Starosty Polickiego. W październiku 2018 roku medale "Postawa godna naśladowania" na wniosek Wójt Gminy Dobra otrzymali strażak Piotr Zygmański z OSP Dobra i sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie. Uratowali oni mężczyznę z płonącego budynku w Dobrej. Były to pierwsze takie nagrody w historii powiatu polickiego.

"Postawa godna naśladowania" to nagroda starosty dla osób, które wykazują się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa. niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama