Zaloguj się | Rejestracja

Otwarte ogrody odc. 2: Festiwal róż i hortensji

niedziela, 25 października 2020 r., godz. 09:00  |  Wersja do druku

Zapraszamy na drugi odcinek programu "Otwarte ogrody". Zwiedzimy ogród Miry - pełen róż i hortensji. W programie także porady ogrodnicze dr Krzysztofa Wragi, warsztaty z Mirą Kwaśniewską i joga z Eleną Malinovą. Na program zapraszają Stowarzyszenie Carpe diem, TV News i GminaDobra24.pl."Kiedy Stowarzyszenie Carpe diem w styczniu planowało organizację majowego Weekendu Otwartych Ogrodów, nikt nie przypuszczał, ze nasze życie tak się zmieni i wymusi na nas weryfikację planów. Obecna sytuacja nie pozwoliła na spotkanie się z uczestnikami na plenerowej imprezie, dlatego też stowarzyszenie postanowiło przygotować wersje online projektu" - mówi Izabela Dryjańska ze Stowarzyszenia Carpe diem.

W ten sposób powstał program "Otwarte ogrody". Pięć odcinków pierwszego sezonu mogliśmy obejrzeć w maju i czerwcu. W programie można było obejrzeć prywatne ogrody w gminie Dobra, rozmowy z właścicielami o ich pasjach, o przepisach na piękny, ekologiczny ogród, o jadalnych kwiatach i dzikich roślinach. Trenerzy i fizjoterapeuci pokazali, jak prawidłowo ćwiczyć i pracować w ogrodzie.

W związku z przygranicznym położeniem siedziby Stowarzyszenia Carpe diem i dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy gminami Dobra i Blankensee, zrodził się pomysł na kontynuacje wersji online wydarzenia w formie projektu finansowanego ze środków Funduszu Małych Projektów Programu Interreg V A. W ramach polsko-niemieckiego projektu przygotowano drugi sezon programu "Otwarte ogrody sztuki" oraz 10 warsztatów rękodzielniczych, ogrodniczych, florystycznych i rzemieślniczych.

Program oraz warsztaty są nagrywane po obu stronach granicy i tłumaczone na język niemiecki. Autorzy programu będą zwiedzać prywatne ogrody mieszkańców gmin Dobra i Blankensee oraz Szczecina. Trenerzy i fizjoterapeuci pokażą, jak prawidłowo ćwiczyć i pracować w ogrodzie. Rękodzielnicy i floryści pokażą, jak samemu wykonać dekoracje ogrodowe, często wykorzystując do tego celu materiały z recyklingu. Na pytania internautów z zakresu
pielęgnacji ogrodów będą odpowiadać specjaliści. Będą też konkursy z nagrodami.

Program możemy oglądać na stronach TV News, Gminy Dobra, Stowarzyszenie Carpe diem oraz na kanale Gminy Dobra na YouTube.

Na program "Otwarte ogrody" zapraszają Stowarzyszenie Carpe diem, TV News i nasz portal GminaDobra24.pl.

Otwarte ogrody - odc. 2:


Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama