Zaloguj się | Rejestracja

Potrzebne dodatkowe wsparcie dla Bruna

piątek, 27 marca 2020 r., godz. 09:27  |  Wersja do druku

Na początku marca informowaliśmy, że dzięki pomocy wielu osób udało się zebrać całą kwotę na operację Bruna, dzięki której mały mieszkaniec gminy Dobra uratuje nóżki. Niestety okazało się, że potrzeba dodatkowego wsparcia. Kurs dolara gwałtownie podskoczył i brakuje środków na leczenie Bruna, który ma już wyznaczoną datę operacji w USA.Bruno to mały i wspaniały chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt przekraczał możliwości finansowe rodziców. W akcję pomocy Brunowi zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina oraz całego kraju.

Wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce zbierali datki na pomoc Brunowi podczas imprez organizowanych w gminie Dobra. Jednocześnie trwała ogólnopolska zbiórka na stronie fundacji Siepomaga.

2 marca w godzinach wieczornych na stronie fundacji pojawiła się informacja o uzbieraniu kwoty wymaganej na operację - ponad 1,2 mln złotych.

"Zbiórka zaczęła się 4 czerwca 2019 r. i trwała ok. 9 miesięcy. Najpierw własnymi siłami, przy pomocy lokalnych społeczników z gminy Dobra, udało nam się zebrać ok. 400 tys. złotych. Potem w akcję włączyli się ludzie z całej Polski, w tym Mateusz Gruźla, który udostepniał informację o Brunie, gdzie tylko było to możliwe. Udało nam się! Pamiętajcie, że nie zwalniamy i nadal zbieramy środki na pomoc dla Bruna, m.in. na wylot, 9-miesięczny pobyt w USA, gdzie Bruno przejdzie 3 zabiegi, i na rehabilitację. Ustalamy teraz termin operacji. Wylot do USA planujemy na koniec czerwca lub na początku lipca" - informuje Karol Grochot z LZS Skarbimierzyce.

Niestety okazało się, że potrzeba dodatkowego wsparcia. Kurs dolara gwałtownie podskoczył i brakuje środków na leczenie i rehabilitację Bruna, który ma już wyznaczoną datę operacji w USA.

Cały czas można pomóc Brunowi wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

Zapraszamy też do ponownego udziału w licytacjach na stronie: www.facebook.com/groups/370840006959726

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama