Zaloguj się | Rejestracja

Udało się zebrać 1,2 mln zł na operację dla Bruna

wtorek, 03 marca 2020 r., godz. 07:47  |  Wersja do druku

Dzięki pomocy ponad 27 tysięcy osób o wielkich sercach udało się zebrać ponad 1,2 mln złotych na operację Bruna, dzięki której chłopiec uratuje nóżki. W akcję pomocy Brunowi zaangażowało się mnóstwo osób, w tym mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina i całego regionu. Akcję koordynowali wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce.Bruno to mały i wspaniały chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt przekraczał możliwości finansowe rodziców. W akcję pomocy Brunowi zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina oraz całego kraju.

Wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce zbierali datki na pomoc Brunowi podczas imprez organizowanych w gminie Dobra. Jednocześnie trwała ogólnopolska zbiórka na stronie fundacji Siepomaga.

2 marca w godzinach wieczornych na stronie fundacji pojawiła się informacja o uzbieraniu kwoty wymaganej na operację - ponad 1,2 mln złotych.

"Mamy to! Wczoraj wieczorem niczym na Sylwestra odliczaliśmy ostatnie złotówki do przekroczenia 1,2 mln złotych" - mówi koordynator akcji Karol Grochot z LZS Skarbimierzyce".

"Zbiórka zaczęła się 4 czerwca 2019 r. i trwała ok. 9 miesięcy. Najpierw własnymi siłami, przy pomocy lokalnych społeczników z gminy Dobra, udało nam się zebrać ok. 400 tys. złotych. Potem w akcję włączyli się ludzie z całej Polski, w tym Mateusz Gruźla, który udostepniał informację o Brunie, gdzie tylko było to możliwe. Udało nam się! Pamiętajcie, że nie zwalniamy i nadal zbieramy środki na pomoc dla Bruna, m.in. na wylot, 9-miesięczny pobyt w USA, gdzie Bruno przejdzie 3 zabiegi, i na rehabilitację. Ustalamy teraz termin operacji. Wylot do USA planujemy na koniec czerwca lub na początku lipca" - informuje Karol Grochot.

Cały czas można pomóc Brunowi wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama