Zaloguj się | Rejestracja

Pomóżmy uratować nóżki małego Bruna z gminy Dobra

czwartek, 03 października 2019 r., godz. 11:08  |  Wersja do druku

Bruno to mały i wspaniały chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt przekracza możliwości finansowe jego rodziców. W akcję pomocy Brunowi zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, w tym wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce.W sierpniu Koło LZS Skarbimierzyce, razem z Radą Sołecką i Sołtys oraz GCKiB w Dobrej, zorganizowali festyn rodzinny pod hasłem "Pomagamy Brunowi". Podczas festynu można było wspomóc małego Bruna, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Dzięki datkom mieszkańców udało się zebrać 2022,34 zł, co po zsumowaniu z pozostałą kwotą dało łącznie 5732,87 zł.

Wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce postanowili zbierać datki na pomoc Brunowi również podczas kolejnych imprez organizowanych w gminie Dobra. 31 sierpnia byli obecni na Mierzyńskim Rajdzie Rowerowym oraz festynie "Pożegnanie lata" w Bezrzeczu, 14 września na pikniku rodzinnym w Buku, 22 września na Święcie Pieczonego Ziemniaka w Bezrzeczu, a tydzień później na Dniu Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej.

"Cieszymy się, że zbiórka dla Bruna zatacza międzynarodowe kręgi. Na dotychczasowych imprezach plenerowych zebraliśmy nie tylko walutę polską, ale także zagraniczną. Mamy euro, korony czeskie, węgierskie forinty, chorwacką lipę i islandzką koronę. Każdy grosz, pens i cent się liczy. Dziękujemy i prosimy o więcej" - mówią wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce.

Ruszyła też akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Bruna, które można przynosić do klubu w Skarbimierzycach. Wolontariusze zamówili też specjalne puszki, do których można wrzucać datki dla Bruna.

"Jeżeli ktoś ma pomysł, gdzie taka puszka z pomocą dla Bruna mogłaby się znaleźć i gdzie ma szanse na zapełnienie prosimy o zgłaszanie się do nas. Pierwsze puszki już trafiły do sklepów, zakładów fryzjerskich, warsztatów samochodowych. Wesprzyjcie nas. Razem dla Bruna" - proszą o wsparcie wolontariusze ze Skarbimierzyc.

Bruno zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt wynosi ponad 1.200.000 zł. To przekracza możliwości finansowe jego rodziców.

"Sami nie damy rady, to pewne. Wiemy jednak, jak ogromna moc drzemie w ludziach i wierzymy w cud dla naszego synka. Gdy Bruno się uśmiecha, zapominamy na chwilę o wszystkich smutkach i zmartwieniach. Jego ufne oczka patrzą na nas, zupełnie jakby chciał nam powiedzieć, że on wie - mama i tata zrobią wszystko, by jego nóżki zostały uratowane! Bardzo prosimy, dołącz do naszej walki o cud dla synka. Uciekamy przed amputacją, przed kalectwem. Jeśli nam pomożesz, musi się udać!" - proszą o pomoc rodzice Bruna.

Do tej pory udało się zebrać ponad 250 tys. złotych. Każdy może pomóc wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

Pomagamy małemu Brunowi z gminy Dobra:Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama