WiadomośćUdało się zebrać 1,2 mln zł na operację dla Bruna
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 03 marca 2020 r., godz. 07:47

Udało się zebrać 1,2 mln zł na operację
dla Bruna z gminy Dobra
Dzięki pomocy ponad 27 tysięcy osób o wielkich sercach udało się zebrać ponad 1,2 mln złotych na operację Bruna, dzięki której chłopiec uratuje nóżki. W akcję pomocy Brunowi zaangażowało się mnóstwo osób, w tym mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina i całego regionu. Akcję koordynowali wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce.Bruno to mały i wspaniały chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt przekraczał możliwości finansowe rodziców. W akcję pomocy Brunowi zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina oraz całego kraju.

Wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce zbierali datki na pomoc Brunowi podczas imprez organizowanych w gminie Dobra. Jednocześnie trwała ogólnopolska zbiórka na stronie fundacji Siepomaga.

2 marca w godzinach wieczornych na stronie fundacji pojawiła się informacja o uzbieraniu kwoty wymaganej na operację - ponad 1,2 mln złotych.

"Mamy to! Wczoraj wieczorem niczym na Sylwestra odliczaliśmy ostatnie złotówki do przekroczenia 1,2 mln złotych" - mówi koordynator akcji Karol Grochot z LZS Skarbimierzyce".

"Zbiórka zaczęła się 4 czerwca 2019 r. i trwała ok. 9 miesięcy. Najpierw własnymi siłami, przy pomocy lokalnych społeczników z gminy Dobra, udało nam się zebrać ok. 400 tys. złotych. Potem w akcję włączyli się ludzie z całej Polski, w tym Mateusz Gruźla, który udostepniał informację o Brunie, gdzie tylko było to możliwe. Udało nam się! Pamiętajcie, że nie zwalniamy i nadal zbieramy środki na pomoc dla Bruna, m.in. na wylot, 9-miesięczny pobyt w USA, gdzie Bruno przejdzie 3 zabiegi, i na rehabilitację. Ustalamy teraz termin operacji. Wylot do USA planujemy na koniec czerwca lub na początku lipca" - informuje Karol Grochot.

Cały czas można pomóc Brunowi wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

Zobacz artykuły powiązane:

Pomóżmy uratować nóżki małego Bruna z gminy Dobra

Pomóżmy Brunowi z gminy Dobra

Festyn rodzinny "Pomagamy Brunowi"
w SkarbimierzycachŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.6517 )