Zaloguj się | Rejestracja

Ruch wahadłowy w Wołczkowie

poniedziałek, 06 stycznia 2020 r., godz. 11:02  |  Wersja do druku

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie oraz budową ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie, od 8 stycznia ponownie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Usuwana będzie kolizja związana z ułożoną siecią gazową i kontynuowane będą prace przy przebudowie drogi.Na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie powstaje nowe rondo. Inwestycja realizowana jest w ramach budowy infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Prace budowlane na zlecenie Gminy Dobra prowadzi firma Eurovia Polska.

W związku z inwestycją, w rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową), miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

"Od 8 stycznia w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie zostanie ponownie wprowadzony całodobowy ruch wahadłowy. W miarę możliwości prosimy mieszkańców o planowanie podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień oraz prawidłowy i ostrożny przejazd przez plac budowy. Przedstawiliśmy też schemat możliwości tymczasowego ominięcia głównego skrzyżowania w Wołczkowie przez samochody osobowe na trasie Dobra - Bezrzecze. Można też korzystać z objazdu przez Redlicę i ul. Szkolną w Bezrzeczu. W okresie szczytu drogowego należy mieć na uwadze występowanie utrudnień w ruchu w Wołczkowie. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, a jednocześnie przepraszamy za występujące utrudnienia. Mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, wraz z przebudową dróg i budową ronda w Wołczkowie, na wniosek Gminy Dobra została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 10.387.997 zł, co stanowi 67% wartości inwestycji. Budowa ronda i 6-kilometrowej, asfaltowej ścieżki rowerowej powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama