Zaloguj się | Rejestracja

Korki w Wołczkowie - możliwe objazdy

środa, 27 listopada 2019 r., godz. 12:26  |  Wersja do druku

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie oraz budową ścieżki rowerowej, w tym rejonie w godzinach drogowego szczytu tworzą się bardzo duże korki. Urząd Gminy Dobra poinformował, że podczas porannego szczytu ruch na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Słoneczna w Wołczkowie będzie sterowany ręcznie. Podobnie ma być po południu, w przypadku występowania znacznych zatorów na drogach prowadzących do Wołczkowa.Do 16 grudnia na odcinku ul. Lipowej w Wołczkowie, między cmentarzem a remizą OSP, wprowadzony jest ruch wahadłowy. Powoduje to powstawanie korków w godzinach drogowego szczytu.

"Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i w miarę możliwości o korzystanie z innych dróg. Przedstawiliśmy schemat możliwości tymczasowego ominięcia głównego skrzyżowania w Wołczkowie przez samochody osobowe na trasie Dobra - Bezrzecze. Po 16 grudnia ruch wahadłowy będzie wprowadzany okresowo poza godzinami szczytu komunikacyjnego. O terminach zmian będziemy informować na bieżąco" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

Dodatkowo Urząd Gminy Dobra poinformował, że podczas porannego szczytu tj. w godzinach od 7:00 do ok. 9:00 ruch na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Słoneczna w Wołczkowie będzie sterowany ręcznie. Również podczas popołudniowego szczytu, w przypadku występowania znacznych zatorów na drogach prowadzących do Wołczkowa, wykonawca inwestycji zobowiązany został do ręcznego sterowania ruchem. Rozwiązanie powinno nieco zmniejszyć korki, które tworzą się w tym rejonie gminy Dobra.

Dzisiaj odbyło się też sprawdzenie nowej organizacji ruchu na ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Przedstawiciele gminy oraz Starostwa Powiatowego w Policach wskazali konieczność drobnych poprawek organizacji ruchu. W związku z powyższym od 3 grudnia możliwy będzie przejazd ulicą Szkolną już na całym odcinku. Pozwoli to m.in. na ominięcie przez ulicę Zieloną w Redlicy newralgicznego skrzyżowania w Wołczkowie.

"W okresie szczytu drogowego należy mieć na uwadze występowanie utrudnień w ruchu w Wołczkowie. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz cierpliwość, a jednocześnie przepraszamy za występujące utrudnienia. Prosimy także mieszkańców o, w miarę możliwości, planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania" - wyjaśnia Tomasz Kakowski.

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama