Zaloguj się | Rejestracja

Otwarcie ścieżki edukacyjnej z Dobrej do schroniska

poniedziałek, 01 października 2018 r., godz. 18:23  |  Wersja do druku

W niedzielę, 30 września otwarto ścieżkę edukacyjną z Dobrej do schroniska. Symboliczną wstęgę przecięły dzieci. Ścieżka ma długość 3,3 km i na jej trasie znajdują się miejsca odpoczynku, tablice informacyjne, przyrządy do ćwiczeń i gry terenowe. Końcowym przystankiem jest polana sąsiadująca z budynkiem Domu Kota.Nowa ścieżka ekologiczno-edukacyjna prowadzi po terenach leśnych od ul. Osiedlowej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Ścieżkę o długości 3,3 km wykonano z kruszywa ulepszonego lepiszczem.

"Cieszę się, że udało nam się zbudować ścieżkę, która prowadzi do schroniska z bezdomnymi zwierzętami" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Na trasie ścieżki znajdują się miejsca odpoczynku, tablice informacyjne, przyrządy do ćwiczeń i gry terenowe. Końcowym przystankiem ścieżki jest polana sąsiadująca z budynkiem Domu Kota. Znajduje się tam miejsce piknikowe.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez dzieci, mistrz KSW Karol Bedorf i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy przeprowadził krótką rozgrzewkę. Jedno z ćwiczeń polegało na złapaniu mistrza, wyrwaniu mikrofonu i krzyknięciu: Gmina Dobra.

Po zakończeniu rozgrzewki przemaszerowano ścieżką edukacyjną prosto do schroniska na Dzień Psiaka i Kociaka. Na trasie czekały niespodzianki, zwierzęta m.in. z Dzikiej Ostoi oraz zadania dla dzieci.

Wykonawcą inwestycji była firma J. Rosiek & D. Sobczyński Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych ze Szczecina. Budowa ścieżki ekologiczno-edukacyjnej kosztowała ok. miliona złotych. Środki pochodziły z budżetu Gminy Dobra oraz częściowo z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Starostwa Powiatowego w Policach.

Ścieżka edukacyjna do schroniska w Dobrej - zobacz film:


Otwarcie ścieżki edukacyjnej do schroniska w Dobrej - 30 września 2018 r.:Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama