Zaloguj się | Rejestracja

Trwa budowa ścieżki edukacyjnej do schroniska

sobota, 17 lutego 2018 r., godz. 10:57  |  Wersja do druku

Trwają prace przy budowie ścieżki ekologiczno-edukacyjnej z Dobrej do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ścieżka będzie miała długość ok. 3,3 km, a na jej trasie będą znajdowały się miejsca odpoczynku, tablice informacyjne, przyrządy do ćwiczeń i gry terenowe.Nowa ścieżka ekologiczno-edukacyjna prowadzić będzie po terenach leśnych od ul. Osiedlowej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Ścieżka o długości 3330 metrów będzie wykonana z kruszywa ulepszonego lepiszczem.

Na trasie ścieżki będą znajdowały się miejsca odpoczynku, tablice informacyjne, przyrządy do ćwiczeń i gry terenowe. Końcowym przystankiem ścieżki będzie polana sąsiadująca z budynkiem Domu Kota. Połączenie edukacji, ekologii oraz opieki nad bezdomnymi zwierzętami ma na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców gminy i powiatu polickiego, w szczególności dzieci i młodzieży.

Reklamy Google:


Wykonawcą inwestycji jest firma J. Rosiek & D. Sobczyński Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych ze Szczecina. Nowa ścieżka powinna być gotowa przed sezonem letnim - pod koniec maja 2018 roku.

Budowa ścieżki ekologiczno-edukacyjnej w Dobrej finansowana jest, podobnie jak schronisko, ze środków gmin powiatu polickiego oraz samego powiatu. Łączny koszt inwestycji wyniesie 946 tysięcy złotych.

Budowa ścieżki edukacyjnej do schroniska:
Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama