Zaloguj się | Rejestracja

Bezpłatne przejazdy dla wszystkich uczniów w gminie

piątek, 31 sierpnia 2018 r., godz. 18:11  |  Wersja do druku

Wszystko wskazuje na to, że od 1 października również w Gminie Dobra będą obowiązywały bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.W związku z analogiczną decyzją Rady Miasta Szczecin z dnia 28 sierpnia oraz faktem, że organizatorem transportu w naszej gminie jest Miasto Szczecin, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przedstawi na wrześniowej sesji projekt uchwały zakładający przystąpienie gminy do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Jak informowaliśmy tydzień wcześniej, Gmina Dobra planowała przystąpić do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych zamieszkujących na terenie naszej gminy. Bezpłatne przejazdy miały obowiązywać od 1 października 2018 r. Projekt dotyczył gmin położonych na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, w których organizatorem transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Szczecin. Gmina Dobra miała pokryć koszty udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Reklamy Google:


Jednak 28 sierpnia szczecińscy radni podjęli decyzję, że komunikacja miejska będzie darmowa dla wszystkich dzieci ze szkół w Szczecinie, łącznie z licealistami i uczniami innych szkół ponadpodstawowych. W związku z tym Wójt Gminy Dobra przedstawi na sesji, która odbędzie się 20 września, projekt nowej uchwały nadającej uprawnienia do bezpłatnych przejazdów uczniom nie tylko szkół podstawowych, ale również klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jeśli radni przyjmą uchwałę, to bezpłatne przejazdy dla uczniów będą obowiązywały od 1 października 2018 r.

"Proszę rodziców uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych o rozważenie wykupienia biletu na przejazd dla dzieci tylko na miesiąc wrzesień" - informuje wójt Teresa Dera.

Za uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla wszystkich uczniów, Gmina Dobra zapłaci Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, który odpowiada za transport zbiorowy w naszej gminie.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama