Zaloguj się | Rejestracja

Darmowe przejazdy dla wszystkich uczniów w Szczecinie

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., godz. 14:46  |  Wersja do druku

We wtorek, 28 sierpnia szczecińscy radni podjęli decyzję, że komunikacja miejska będzie darmowa dla wszystkich dzieci ze szkół w Szczecinie, łącznie z licealistami i uczniami innych szkół ponadpodstawowych. Czy tak będzie również w gminie Dobra? Mamy komentarz wójt Teresy Dera.Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Szczecin radni przyjęli uchwałę w sprawie darmowej komunikacji dla wszystkich dzieci ze szczecińskich szkół. Dotyczy to również licealistów, gimnazjalistów i uczniów techników oraz szkół branżowych. Nie wiadomo jeszcze kiedy uchwała wejdzie w życie. Musi zaopiniować ją zachodniopomorski wojewoda.

Jak już informowaliśmy Gmina Dobra planuje przystąpić do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych. Projekt uchwały w tej sprawie pojawi się na wrześniowej sesji Rady Gminy Dobra. Jeśli radni poprą uchwałę przedstawioną przez wójt Teresę Dera, to bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od 1 października 2018 r. Gmina Dobra pokryje Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie koszty udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów.

Reklamy Google:


Do tej pory nie było jednak wiadomo czy Miasto Szczecin, które zarządza komunikacją autobusową na terenie gminy Dobra, rozszerzy bezpłatne przejazdy na uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzisiaj jest już znane stanowisko szczecińskich radnych. Czy więc również na terenie gminy Dobra uczniowie liceów, gimnazjów i techników będą za darmo jeździć autobusami? O komentarz poprosiliśmy wójt Teresę Dera.

"Na pewno poprosimy Miasto Szczecin o przedstawienie warunków na rozszerzenie darmowej komunikacji o uczniów szkół ponadpodstawowych na terenie naszej gminy. Do tej pory negocjowaliśmy przejazdy dla uczniów szkół podstawowych. O nowej propozycji będziemy rozmawiać na komisjach, kiedy poznamy stawki, które trzeba będzie zapłacić ZDiTM w Szczecinie za bezpłatne przejazdy" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Ponieważ organizatorem transportu zbiorowego na terenie gminy Dobra jest Miasto Szczecin, sama gmina nie może ustalać kto jest objęty darmowymi przejazdami. Najpierw taką decyzję muszą podjąć szczecińscy radni, a następnie przedstawić warunki gminom, które korzystają z transportu prowadzonego przez ZDiTM w Szczecinie.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama