Zaloguj się | Rejestracja

Bezpłatne przejazdy dla uczniów w gminie Dobra

piątek, 24 sierpnia 2018 r., godz. 13:12  |  Wersja do druku

Gmina Dobra przystępuje do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych zamieszkujących na terenie naszej gminy. Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od 1 października 2018 r.Projekt dotyczy gmin położonych na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, w których organizatorem transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Szczecin. Gmina Dobra pokryje Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie koszty udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów.

Reklamy Google:


"Obecnie został przygotowany projekt uchwały, który przedłożę radzie gminy na sesji w dniu 20 września 2018 r., na zawarcie stosownego porozumienia między Gminą Dobra a Miastem Szczecin. Dopiero wtedy będzie mogła być zawarta umowa określająca szczegółowe zasady współpracy i terminy rozliczeń uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Proszę rodziców uczniów szkół podstawowych o rozważenie wykupienia biletu na przejazd dla dzieci tylko na miesiąc wrzesień. Od miesiąca października uczniowie otrzymają uprawnienia na nowych zasadach i za przejazdy zapłaci gmina" - dodaje wójt.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od 1 października 2018 r.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama