WiadomośćBezpłatne przejazdy dla uczniów w gminie Dobra
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 24 sierpnia 2018 r., godz. 13:12

Bezpłatne przejazdy dla uczniów w gminie Dobra
Gmina Dobra przystępuje do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych zamieszkujących na terenie naszej gminy. Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od 1 października 2018 r.Projekt dotyczy gmin położonych na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, w których organizatorem transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Szczecin. Gmina Dobra pokryje Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie koszty udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów.

Reklamy Google:


"Obecnie został przygotowany projekt uchwały, który przedłożę radzie gminy na sesji w dniu 20 września 2018 r., na zawarcie stosownego porozumienia między Gminą Dobra a Miastem Szczecin. Dopiero wtedy będzie mogła być zawarta umowa określająca szczegółowe zasady współpracy i terminy rozliczeń uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Proszę rodziców uczniów szkół podstawowych o rozważenie wykupienia biletu na przejazd dla dzieci tylko na miesiąc wrzesień. Od miesiąca października uczniowie otrzymają uprawnienia na nowych zasadach i za przejazdy zapłaci gmina" - dodaje wójt.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od 1 października 2018 r.

Źródło: UG DobraŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.4975 )