Zaloguj się | Rejestracja

Sporządzenie planu ogólnego Gminy Dobra

piątek, 24 maja 2024 r., godz. 14:44  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Dobra wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Zgodnie z nowymi przepisami plan ogólny zastąpi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym plan ogólny zastąpi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. W przeciwieństwie do studium będzie on aktem prawa miejscowego. To znaczy, że będzie miał moc prawną. Jego ustalenia dadzą podstawę do uchwalania planów miejscowych oraz wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Trzeba będzie w nim określić strefy planistyczne oraz gminne standardy urbanistyczne. Można będzie też ustalić obszary uzupełnienia zabudowy i obszary uzupełnienia zabudowy śródmiejskiej. Plany trzeba będzie sporządzić do końca 2025 roku.

Wójt Gminy Dobra zawiadomiła o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Dobra wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, sporządzanego w zakresie zgodnym z uchwałą nr XLVI/610/2023 Rady Gminy Dobra z dnia 26 października 2023 r. Granice obszaru obejmują całą gminę Dobra w jej granicach administracyjnych.

Każdy ma prawo do składania wniosków w przedmiotowej sprawie, w terminie do 28 czerwca 2024 r. Wnioski składa się na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, na formularzu w postaci papierowej lub w formie dokumentu elektronicznego. Wnioski należy składać na adres: Urząd Gminy Dobra, Referat ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy, ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres pp@dobraszczecinska.pl lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Gminy Dobra, na adres /3211012/SkrytkaESP.

Formularz składania wniosków, zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023 r. w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego, jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobra https://bip.dobraszczecinska.pl/artykul/wnioski-3 oraz w siedzibie Urzędu Gminy Dobra.

Wnioski złożone po upływie wyznaczonego wyżej terminu pozostawia się bez rozpatrzenia. Wniosek musi zawierać: imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej (o ile taki posiada) wnioskodawcy, a także wskazanie, czy wnioskodawca jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem. Wnioskodawca może także podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak: adres do korespondencji lub numer telefonu. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Dobra. Z niezbędną dokumentacją sprawy można zapoznać się w siedzibie Urzędu Gminy Dobra, Referat ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy, ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra, w pn. w godz. 8:30-16:30, od wt. do pt. w godz. 7:00-15:00.

Przydatne linki:
Ogłoszenie o przystąpieniu do planu ogólnego - pobierz (.pdf)
Uchwała nr XLVI/610/2023 Rady Gminy Dobra z dnia 26.10.2023 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Gminy Dobra - pobierz (.pdf)

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama