Zaloguj się | Rejestracja

Przetarg na projekt nowej szkoły w Dołujach

poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r., godz. 12:00  |  Wersja do druku

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy nowej szkoły w Dołujach. Nowa placówka oświatowa powstanie przy ulicy Pięknej. Jednocześnie będzie mogło w niej przebywać 350 dzieci.W listopadzie 2020 r. Gmina Dobra zawarła umowę z Pracownią Projektową ATK na opracowanie koncepcji w zakresie zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu kubaturowego w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa nowego budynku szkoły podstawowej w Dołujach na dz. nr 195/2". Na podstawie umowy pracownia przygotowała koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowego budynku szkoły, która zawiera m.in. zagospodarowanie terenu, rzuty budynków i wizualizacje.

We wrześniu 2021 r. koncepcja została przedstawiona Radzie Sołeckiej w Dołujach, a następnie została zaprezentowana podczas sesji Rady Gminy Dobra. Koncepcja nowego budynku szkoły spodobała się radnym i mieszkańcom miejscowości.

W piątek, 5 sierpnia 2022 r. Gmina Dobra ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z zagospodarowaniem terenu z infrastrukturę terenową i jego uzbrojeniem nadziemnym i podziemnym. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, nadzór autorski nad realizacja robót budowlanych oraz wykonanie projektu aranżacji wnętrz. Podstawę wykonania dokumentacji jest zatwierdzona koncepcja.

Firmy zainteresowane wykonaniem dokumentacji mogą zgłaszać swoje oferty do 23 sierpnia. Termin realizacji zamówienia wynosi 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Nowy budynek szkoły podstawowej w Dołujach będzie się mieścił na działce inwestycyjnej o powierzchni 13.598 m², zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piękną, Jaguara, Wilczą i Sobolową.

"Zgodnie z wieloletnim planem finansowym realizujemy kolejne inwestycje dla mieszkańców naszej gminy. Po budowie i rozbudowie szkół w Mierzynie, Dobrej i Bezrzeczu, a także budowie nowoczesnego przedszkola w Mierzynie, przyszedł czas na Dołuje. Od momentu kiedy zostałam wójtem zawsze przykładałam największą wagę do inwestycji związanych z naszym najmłodszym pokoleniem. To nasza przyszłość, dlatego budujemy i modernizujemy szkoły, inwestujemy w tereny rekreacyjne" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole podstawowej w Rzędzinach. Ruszyły też przygotowania do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu. Pod koniec października 2020 r. Gmina Dobra zawarła umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu. Dokumentacja jest już gotowa. Placówka oświatowa powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2022 r. Gmina Dobra otrzyma na ten cel 25.714.568 zł - subwencja oświatowa 23.446.158 zł i inne dotacje oraz wpływy 2.268.410 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, wpłata do budżetu państwa części subwencji tzw. janosikowe, zaplanowano w kwocie 43.937.155 zł.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Koncepcja nowego budynku szkoły w Dołujach:
Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama