Zaloguj się | Rejestracja

Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów - zdjęcia

wtorek, 24 maja 2022 r., godz. 07:21  |  Wersja do druku

W weekend 21-22 maja w gminie Dobra odbył się Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów. Mieszkańcy mogli wziąć udział w jarmarku, warsztatach, pokazach florystycznych. Były też koncerty i wspólne zwiedzanie ogrodów w gminach Dobra i Blankensee.Pierwszego dnia Transgranicznego Weekendu Otwartych Ogrodów na terenie Family Garden w Dołujach odbył się jarmark połączony z giełdą organizacji pozarządowych. Były warsztaty, pokazy florystyczne Piotra Salachny i Rafała Staszczyka, wystawy i animacje dla dzieci. Można było spróbować specjałów kuchni świata i wziąć udział w festiwalu piosenki turystycznej i ogniskowej.

Po południu odbył się Koncert z Krainy Łagodności, podczas którego wystąpiły zespoły: Tymczasem, Do Góry Dnem i Sklep z Ptasimi Piórami.

Drugiego dnia, w niedzielę można było zwiedzać prywatne ogrody udostępnione przez mieszkańców gmin Dobra i Blankensee. Lista ogrodów do zwiedzania liczyła aż 30 adresów. W niektórych ogrodach odbyły się warsztaty m.in. malowanie na jedwabiu, ogrodowa kuchnia w duchu zero waste czy biżuteria z tkaniny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą prezentujemy poniżej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek, Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Muller, Dziekan WKŚiR ZUT prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński i reżyser programu "Rok w ogrodzie" Jacek Czaplarski.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był nasz portal GminaDobra24.pl.

Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach programu współpracy INTERREG V A Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów w gminie Dobra - 21-22 maja 2022 r.:

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama