Zaloguj się | Rejestracja

Weekend Otwartych Ogrodów w gminie Dobra

wtorek, 17 maja 2022 r., godz. 09:31  |  Wersja do druku

Zapraszamy na Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów w gminie Dobra. W weekend 21-22 maja odbędą się jarmark, warsztaty, pokazy i warsztaty florystyczne oraz koncerty. Będzie też można zwiedzać prywatne ogrody udostępnione przez mieszkańców gmin Dobra i Blankensee. Słonecznie polecamy.W ramach Transgranicznego Weekendu Otwartych Ogrodów, w sobotę, 21 maja w godz. 11:00 - 20:30 na terenie Family Garden przy ul. Daniela 19 w Dołujach odbędzie się jarmark. Organizatorzy zaplanowali warsztaty, pokazy, wystawy i animacje dla dzieci. W pokazach i warsztatach florystycznych wezmą udział m.in. dr hab. inż. prof. ZUT Piotr Salachna i Rafał Staszczyk. Będzie też można spróbować specjałów kuchni świata i wziąć udział w festiwalu piosenki turystycznej i ogniskowej.

Po południu odbędzie Koncert z Krainy Łagodności. Wystąpią zespoły: Tymczasem (godz. 17:15), Do Góry Dnem (godz. 18:30) i Sklep z Ptasimi Piórami (godz. 19:45). Koncert współfinansowany jest w ramach małych gratów Gminy Dobra.

Podczas jarmarku odbędzie się też giełda organizacji pozarządowych.

W niedzielę, 22 maja w godz. 8-16 zaplanowano zwiedzanie prywatnych ogrodów udostępnionych przez mieszkańców gmin Dobra i Blankensee.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek, Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Muller, Dziekan WKŚiR ZUT prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński i reżyser programu "Rok w ogrodzie" Jacek Czaplarski.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest nasz portal GminaDobra24.pl.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach programu współpracy INTERREG V A Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Serdecznie zapraszamy!

Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów - 21-22 maja 2022 r.:

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama