Zaloguj się | Rejestracja

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r., godz. 08:05  |  Wersja do druku

Rozstrzygnięto powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami konkursu w młodszej grupie zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, a w starszej uczniowie z PSP w Bezrzeczu. Zwycięzcy wezmą udział w turnieju na szczeblu wojewódzkim.21 kwietnia uczniowie z powiatu polickiego zmierzyli się w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. To pierwszy konkurs po 2-letniej przerwie wywołanej pandemią. W zawodach wzięli udział przedstawiciele 3 szkół z naszego powiatu: z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu oraz gościnnie dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach.

Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy zawierającym 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się w grupie 10-12 lat zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, a w grupie 13-15 lat uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Powiat Policki na szczeblu konkursu wojewódzkiego.

Zawodom przyglądali się I Zastępca Komendanta Powiatowego w Policach, Komendant Straży Gminnej z Polic, dyrektor SSOW oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach, którzy wręczyli nagrody laureatom konkursu.

Zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane przez Grupę Azoty Police, Starostwo Powiatowe w Policach, Gminę Police, Gminę Dobra, Gminę Kołbaskowo oraz PZM. Dzieci otrzymały również słodki poczęstunek, który ufundowała Cukiernia Mega & Dolce z Polic.

"Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że spotkamy się za rok w jeszcze liczniejszym gronie" - zapraszają organizatorzy turnieju.

Źródło: sierż. sztab. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama