Zaloguj się | Rejestracja

Sukcesy uczniów z Dołuj, Bezrzecza i Dobrej

czwartek, 16 maja 2019 r., godz. 08:59  |  Wersja do druku

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach zwyciężyli powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w kategorii wiekowej 13-16 lat. Miejsca na podium zajęli też uczniowie ze szkół w Bezrzeczu i Dobrej - odpowiednio drugie (10-12 lat) i trzecie miejsce (13-16 lat).W czwartek, 9 maja uczniowie powiatu polickiego zmierzyli się w eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W zawodach wzięli udział przedstawiciele 7 szkół z naszego powiatu - Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Policach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu.

W trakcie zawodów uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem było sprawdzenie umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad poprawnością tej konkurencji czuwali ratownicy medyczni. Następnie uczestnicy musieli pokonać rowerem tor przeszkód i zaliczyć jazdę po miasteczku rowerowym.

Po wymagających konkurencjach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii wiekowej 10-12 lat:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

W kategorii wiekowej 13-16 lat:
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej

W każdej kategorii wiekowej został wyróżniony najlepszy zawodnik całego turnieju. W kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężyła Nadia Tatys, natomiast w kategorii 13-16 lat najlepszy wynik uzyskała Natalia Lisicka.

Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor wspólnie z Burmistrzem Polic Władysławem Diakunem wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom powiatowych eliminacji turnieju. Na zakończenie pogratulowali wszystkim wspaniałych wyników uzyskanych w konkursie, zaznaczając, że poziom wiedzy i umiejętności uczniów był bardzo wysoki i wyrównany.

Nagrody dla drużyn biorących udział w eliminacjach ufundowały: Gmina Dobra, Gmina Police i Starostwo Powiatowe w Policach.

Źródło: Sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka/sierż.sztab. Piotr Gałdecki

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - 9 maja 2019 r.:
Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama