Zaloguj się | Rejestracja

Wręczono Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego

czwartek, 30 września 2021 r., godz. 18:00  |  Wersja do druku

Podczas XXVI sesji Rady Gminy Dobra, która odbyła się 30 września, wręczono srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego. Odznaczenia otrzymali prezes OSP Dobra Eugeniusz Wawrzoła, prezes OSP Wołczkowo Jan Suszczyński oraz Grzegorz Pieszko, Główny Specjalista do Spraw Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Gminy Dobra.Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego nadaje się osobom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej, wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego. Odznaczenie nadaje Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w drodze uchwały, podjętej na wniosek Komisji Odznaki.

Odznaka ma kształt krzyża równoramiennego wykonanego z metalu. Ramiona krzyża pokryte są czerwoną emalią ze złotym lub srebrnym obramowaniem. Przez środek ramion biegnie krzyż z białej emalii. Między ramionami krzyża liście laurowe. W środku krzyża, na biało emaliowanej tarczy herbowej, w złoconym obramowaniu znajduje się wizerunek Gryfa Zachodniopomorskiego - zgodnego z wizerunkiem widniejącym na herbie i fladze województwa zachodniopomorskiego.

30 września podczas XXVI sesji Rady Gminy Dobra Sekretarz Województwa Zachodniopomorskiego Przemysław Włosek wręczył srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego trzem mieszkańcom gminy. Odznaczenia otrzymali prezes OSP Dobra Eugeniusz Wawrzoła, prezes OSP Wołczkowo Jan Suszczyński oraz Grzegorz Pieszko, Główny Specjalista do Spraw Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Gminy Dobra.

Grzegorz Pieszko realizuje działalność społeczną na wielu płaszczyznach, w tym m.in. w organizacjach pozarządowych:
- w latach 2002-2009 Stowarzyszenie "Nasza Wieś" w Stolcu - współzałożycieli i V-ce Prezes
- w latach 2009 - obecnie Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Region Szczecin - członek komisji rewizyjnej
- w latach 2009 - obecnie Ludowe Zespoły Sportowe w Dobrej Koło w Stolcu - członek
- w latach 2010 - obecnie Związek Inwalidów Wojennych i Wojskowych RP - członek
- w latach 2016 - obecnie Ochotnicza Straż Pożarnej w Dobrej - członek wspierający
- w latach 2016 - obecnie Ochotnicza Straż Pożarnej w Wołczkowo - członek
- w latach 2016 - obecnie Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP - V-ce Prezes Oddziału Gminnego
- w latach 2018 - obecnie Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Region w Szczecinie - członek zarządu
- w latach 2019 - obecnie Stowarzyszenie "Bliżej Siebie" w Stolcu - współzałożyciel i członek

Otrzymane odznaczenia:
- Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju - 2001 r.
- Medal za Zasługi dla Straży Granicznej - 2009 r.

Jan Suszczyński od 2005 r. jest pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej. Działalność społeczną realizuje na wielu płaszczyznach, głównie w obszarze pożarnictwa. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie wstąpił w 1972 r., gdzie pełnił funkcje naczelnika i prezesa (do chwili obecnej). Od 2001 r. do 2016 r. pełnił funkcję V-ce Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP, a następnie do chwili obecnej członka zarządu. Od 2001 r. do chwili obecnej pełni funkcje Komendanta Oddziału Gminnego ZOSP RP. Od 2009 r. jest członkiem Komisji ds. Młodzieży przy Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP w Szczecinie. Pełni również funkcję sędziego zawodów wg CTiF (Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów).

Otrzymane odznaczenia:
- Wzorowy Strażak
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - 1996 r.
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - 2011 r.
- Złoty Medal za długoletnią Służbę 2012 r. przyznany przez Prezydenta RP
- Złoty Znak ZOSP RP - 2013 r.

Eugeniusz Wawrzoła realizuje działalność społeczną na wielu płaszczyznach. W 1998 r. rozpoczął pełnienie funkcji sołtysa i pełni ją do chwili obecnej. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej wstąpił w 1985 r., gdzie pełnił funkcje naczelnika i prezesa (do chwili obecnej). Od 2001 r. do 2016 r. pełnił funkcję V-ce Prezesa Zarządu Powiatowego, a następnie do chwili obecnej członka zarządu. Od 2001 r. do chwili obecnej pełni funkcje Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Otrzymane odznaczenia:
- Wzorowy Strażak
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - 2011 r.
- Złoty Znak ZOSP RP - 2016 r.

Gratulujemy otrzymanych odznaczeń.

Wręczono Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego - 30 września 2021 r. :
Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama