Zaloguj się | Rejestracja

Dofinansowanie dla OSP Wołczkowo

czwartek, 12 grudnia 2019 r., godz. 11:28  |  Wersja do druku

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przyznał 10 tys. zł dofinansowania dla OSP Wołczkowo na zakup urządzeń nawigacyjnych oraz zorganizowanie szkolenia dotyczącego metod poszukiwania zaginionych osób.Czas, w jakim służby docierają do osób zaginionych podczas akcji poszukiwawczych odgrywa kluczową rolę. Podczas poszukiwań prowadzonych m.in. na akwenach wodnych, polach czy w lasach odnalezienie osoby zaginionej jest bardzo trudne, a liczba osób w służbach włączonych do poszukiwań nie zawsze jest wystarczająca. Użycie systemów nawigacyjnych oraz bezzałogowych statków powietrznych może wspomóc akcje poszukiwawcze, skrócić czas poszukiwań, a nawet uratować zaginioną osobę.

Środki z budżetu województwa, w wysokości 10 tys. zł, pozwolą OSP Wołczkowo na organizację 30-godzinnego szkolenia dla 30 ratowników. Podczas wykładów teoretycznych, ćwiczeń taktycznych i symulacyjnych oraz praktyk w terenie uczestnicy nabiorą umiejętności w zakresie metod poszukiwania zaginionych osób przy użyciu urządzeń GPS oraz z wykorzystaniem dronów. Dodatkowo OSP Wołczkowo zakupi cztery urządzenia nawigacyjne.

OSP Wołczkowo jest organizacją społeczną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, przeznaczoną do walki z pożarami, miejscowymi zagrożeniami oraz prowadzącą działania poszukiwawcze z wykorzystaniem psów ratowniczych. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo (przewodnicy z psami, nawigatorzy, ratownicy, planiści) jest dysponowana zarówno przez policję jak inne służby na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Grupa posiada i wykorzystuje certyfikowane przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych SA PSP w Krakowie psy ratownicze specjalności zarówno terenowej jak i gruzowiskowej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama