Zaloguj się | Rejestracja

Festyn rodzinny "Wspieramy Bruna" - relacja i zdjęcia

poniedziałek, 02 sierpnia 2021 r., godz. 09:00  |  Wersja do druku

W sobotę, 31 lipca na boisku w Skarbimierzycach odbył się festyn rodzinny "Wspieramy Bruna". Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festynu.Bruno to mały i dzielny chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędne było leczenie w USA, którego koszt przekraczał możliwości finansowe rodziców. W akcję pomocy Brunowi zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina oraz całego kraju. Wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce zbierali datki na pomoc Brunowi podczas imprez organizowanych w gminie Dobra. Jednocześnie trwała ogólnopolska zbiórka na stronie fundacji Siepomaga. Na początku marca 2020 r., dzięki pomocy wielu osób, udało się zebrać całą kwotę na leczenie Bruna. Jesienią zeszłego roku chłopiec poleciał z rodzicami do USA.

Bruno przeszedł już 6 operacji i bardzo wymagającą rehabilitację. Teraz czeka go 7 operacja, która zostanie przeprowadzona w Polsce. W październiku do Warszawy przyleci dr Paley, który jest odpowiedzialny za leczenie chłopca. Podczas zaplanowanej operacji wyciągnie drut z prawej nogi Bruna i włoży nowy na całą długość kości. Z lewej nogi będą wykręcane śruby ze "sztucznego" kolana, aby kończyna mogła już swobodnie rosnąć w odpowiednim tempie. Ponieważ operacja nie była wliczona w ten etap leczenia potrzebne będą dodatkowe środki.

W sobotę, 31 lipca na boisku w Skarbimierzycach odbył się festyn rodzinny "Wspieramy Bruna", podczas którego były zbierane środki na dalsze leczenie chłopca. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festynu. Były konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, zabawa fantowa, licytacje, dmuchańce i gastronomia. Festyn odwiedzili motocykliści z klubu Black Sprocket, można było też zobaczyć wystawę klasyków - samochodów z charakterem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą prezentujemy poniżej.

Festyn zorganizowało Koło LZS Skarbimierzyce przy wsparciu społeczników ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno, GZ LZS Dobra i Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Brunowi można pomóc wpłacając datki za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl - link do zbiórki. Można też wpłacać datki na konto Caritasu - 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 wpisując w tytule: Dla Bruna.

Bieżące informacje na temat Bruna znajdziecie tutaj - Pomóżmy Brunowi stanąć na własne nogi

Festyn rodzinny "Wspieramy Bruna" - 31 lipca 2021 r.:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama