Zaloguj się | Rejestracja

Bruno przeszedł operację nóżek w USA

czwartek, 29 października 2020 r., godz. 13:56  |  Wersja do druku

Bruno, mały i bardzo dzielny mieszkaniec gminy Dobra, dla którego cała Polska zbierała pieniądze na leczenie, przeszedł operację na Florydzie w USA. Teraz chłopca czeka 9-miesięczna rehabilitacja.Bruno to mały i wspaniały chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna była operacja w USA, której koszt przekraczał możliwości finansowe rodziców. W akcję pomocy Brunowi zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, Szczecina oraz całego kraju. Wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce zbierali datki na pomoc Brunowi podczas imprez organizowanych w gminie Dobra. Jednocześnie trwała ogólnopolska zbiórka na stronie fundacji Siepomaga.

Na początku marca, dzięki pomocy wielu osób, udało się zebrać całą kwotę na operację Bruna. Datę operacji w USA wyznaczono pierwotnie na 11 czerwca, ale później przełożono ją na 27 października 2020 r.

"Brunciu już po wszystkim, operacja się udała, tak jak doktor planował. Emocje już opanowane, trochę stresu i nerwów było, teraz tylko głowa do góry i zdobywać szczyty. Bruno jest jeszcze trochę słaby, ale ma apetyt, pije więc powoli dochodzi do siebie. Nie jest jeszcze do końca przekonany do swoich nowych przyjaciół na nóżkach, ale to kwestia czasu i zaraz je pokocha" - relacjonuje mama Bruna Nikola.

Teraz Bruna czeka 9-miesięczna rehabilitacja w USA. Cały czas potrzebne jest wsparcie. Kurs dolara podskoczył i brakuje środków na pobyt chłopca w USA. Brunowi można pomóc wpłacając datki za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl - link do zbiórki. Można też wpłacać datki na konto Caritasu - 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 wpisując w tytule: Dla Bruna.

Bieżące informacje na temat Bruna znajdziecie tutaj - Pomóżmy Brunowi stanąć na własne nogi

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama