Zaloguj się | Rejestracja

Zakończono budowę parku rodzinnego w Wołczkowie

środa, 14 lipca 2021 r., godz. 17:56  |  Wersja do druku

Zakończyły się prace przy budowie parku rodzinnego w rejonie ulic Lipowej i Ogrodowej w Wołczkowie. W ramach inwestycji wybudowano drewnianą altanę, scenę, ławki, ścieżki i parking. Zasadzono też krzewy oraz wysiano trawniki. Całość inwestycji zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych.W październiku 2020 r. Gmina Dobra rozstrzygnęła przetarg na budowę parku rodzinnego w Wołczkowie. Realizacją inwestycji zainteresowane były 4 firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane BIS ze Szczecina, które wyceniło prace budowlane na kwotę 585 tysięcy złotych. Na początku listopada przekazano wykonawcy plac budowy.

Aranżacja parku rodzinnego została wkomponowana w istniejący drzewostan. Na terenie parku powstały m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzono szpalery krzewów oraz wysiano trawniki. Całość inwestycji zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych. Na cele okazjonalnych spotkań przewidziano przyłącze wodne, które umożliwi pobór wody. Park rodzinny zyskał nową zewnętrzną instalację oświetleniową typu LED.

W ramach inwestycji wybudowano też 17 nowych miejsc postojowych, w tym 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

"Bardzo się cieszę, że projekt obywatelski na który głosowali mieszkańcy Wołczkowa, został w końcu zrealizowany. Projekt był konsultowany przez Radę Sołecką w Wołczkowie, pod nadzorem konserwatora zabytków. Wszystkie elementy, które wybudowano w tym parku, harmonizują z zabytkowym kościołem" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama