Zaloguj się | Rejestracja

Trwa budowa parku rodzinnego w Wołczkowie

czwartek, 04 marca 2021 r., godz. 08:54  |  Wersja do druku

Trwają prace przy budowie parku rodzinnego w rejonie ulic Lipowej i Ogrodowej w Wołczkowie. Inwestycja zakłada wybudowanie wiaty i sceny wraz z urządzeniami i infrastrukturą techniczną. Teren będzie oświetlony i dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a obok powstanie parking.W październiku 2020 r. Gmina Dobra rozstrzygnęła przetarg na budowę parku rodzinnego im. Jana Pawła II w Wołczkowie. Realizacją inwestycji zainteresowane były 4 firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane BIS ze Szczecina, które wyceniło prace budowlane na kwotę 585 tysięcy złotych. Na początku listopada przekazano wykonawcy plac budowy.

Aranżacja parku rodzinnego została wkomponowana w istniejący drzewostan. Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki. Całość inwestycji zaprojektowana została z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego usadowienie altany oraz wiaty zaprojektowano na równi z terenem inwestycji. Na cele okazjonalnych spotkań przewidziano przyłącze wodne, które umożliwi pobór wody. Park rodzinny zyska nową zewnętrzną instalację oświetleniową, która będzie obejmować oświetlenie nowo powstałych ścieżek, altany oraz wiaty. Zastosowano w tym celu energooszczędne oświetlenie typu LED.

W ramach inwestycji przewiduje się również budowę 17 nowych miejsc postojowych, w tym 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano również poszerzenie ulicy Ogrodowej do szerokości 5 m na odcinku inwestycji, zaprojektowano również nowe zjazdy do istniejących działek.

"Bardzo się cieszę, że projekt obywatelski na który głosowali mieszkańcy Wołczkowa, może być w końcu realizowany. Projekt był konsultowany przez Radę Sołecką w Wołczkowie, pod nadzorem konserwatora zabytków. Wszystkie elementy, które zostaną wybudowane w tym parku, będą harmonizowały z zabytkowym kościołem" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Zakończenie prac budowlanych zostało zaplanowane na 31 maja 2021 r.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama