Zaloguj się | Rejestracja

Ogromny pożar w Stobnie - podsumowanie

piątek, 11 czerwca 2021 r., godz. 05:30  |  Wersja do druku

W czwartek, 10 czerwca krótko przed południem doszło do bardzo dużego pożaru na stacji demontażu pojazdów w Stobnie. Wysoki słup dymu był widoczny z odległości kilku kilometrów. Z ogniem walczyło 41 strażaków z 12 zastępów straży pożarnej, w tym z OSP Dobra i OSP Wołczkowo. Łączna powierzchnia pożaru wyniosła ok. 1700 mkw.W czwartek doszło do pożaru wraków samochodów oraz substancji olejowych na terenie stacji demontażu pojazdów w miejscowości Stobno. Do zdarzenia zadysponowało znaczną ilość sił i środków straży pożarnej z terenu powiatu polickiego oraz miasta Szczecin.

Ze względu na składowaną blisko siebie dużą ilość materiałów palnych pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w szybkim tempie objął wiatę wraz z częścią hali produkcyjnej zakładu. Pracownicy przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowali się poza strefę zagrożenia. Ewakuację prowadził strażak ochotnik z pobliskiej jednostki z OSP Kołbaskowo, który pracował w pobliskim zakładzie.

Teren akcji podzielony został na dwa odcinki: działania związane z gaszeniem hali produkcyjnej zakładu oraz gaszenie terenu zewnętrznego. Ze względu na duże zapotrzebowanie na wodę gaśniczą poprzez przedstawicieli Urzędu Gminy Kołbaskowo zwiększono ciśnienie w lokalnej sieci hydrantowej. Jednocześnie utworzono punkt do kontaktu z mediami.

Ze względu na specyfikę pożaru na miejsce zadysponowano dwie cysterny samochodowe i ciężki kontener ze środkiem pianotwórczym z JRG nr 2 ze Szczecina. Prowadzenie działań gaśniczych było mocno utrudnione ze względu na występujące wybuchy zbiorników gazowych zlokalizowane na terenie zakładu oraz duże zadymienie i zmienny wiatr, który powodował ograniczoną widoczność. Pożar opanowano po 2 godzinach i przystąpiono do dogaszania pogorzeliska przy pomocy m.in. ładowarki teleskopowej.

Zobacz zdjęcia z akcji strażaków

W najbardziej zaawansowanym momencie akcji pożar gasiło 41 strażaków z 12 zastępów straży pożarnej: 1x OSP Kołbaskowo, 2x OSP Dobra, 1x OSP Wołczkowo, 2x JRG nr 2 Szczecin, 2x JRG nr 3 Szczecin, 3x JRG Police, 1x KP PSP Police. Łączna powierzchnia pożaru wyniosła ok. 1700 mkw., z czego 100 mkw. w hali produkcyjnej.

Źródło: KP PSP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama