Zaloguj się | Rejestracja

Polscy i niemieccy strażacy wspólnie gasili pożar

sobota, 29 maja 2021 r., godz. 17:10  |  Wersja do druku

W piątek, 28 maja doszło do dużego pożaru gospodarstwa rolnego w Pomellen na terenie powiatu Vorpommern-Greifswald. W ramach współpracy polsko-niemieckiej do pomocy przy gaszeniu pożaru zadysponowano jednostki z OSP Dobra, OSP Wołczkowo i JRG Police.


W akcji gaszenia pożaru gospodarstwa rolnego w Pomellen brało udział łącznie 91 strażaków, w tym 11 z Polski. Niemieckie jednostki wsparły trzy zastępy straży pożarnej z terenu powiatu polickiego - samochód cysterna z JRG Police i 2 samochody średnie gaśnicze z OSP Wołczkowo i OSP Dobra.

Wspólna akcja gaśnicza odbyła się w ramach współpracy polsko-niemieckiej, na prośbę Republiki Federalnej Niemiec.

Miejscowość Pomellen znajduje się na terenie powiatu Vorpommern-Greifswald w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, zaledwie kilka kilometrów od granicy z Polską.

Fot. KP PSP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama