Zaloguj się | Rejestracja

Projekty BO: Strefa Aktywności Fizycznej

poniedziałek, 08 lutego 2021 r., godz. 09:34  |  Wersja do druku

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Tym razem prezentujemy dwa projekty z Bezrzecza - Strefę Aktywności Fizycznej przy szkole podstawowej w Bezrzeczu i Aktywne Bezrzecze 2021.Projekty inwestycyjny nr 2 "Strefa Aktywności Fizycznej" dotyczy zainstalowania siłowni zewnętrznej i strefy relaksu (stół do tenisa stołowego, ława piłkarzyki, stół szachowy) na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu. Siłownie zewnętrzne są nowym, atrakcyjnym pomysłem na przeprowadzenie zajęć z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Zaletami projektu są m.in.: poprawa bazy sportowej szkoły, praktycznie zerowy koszt utrzymania, bardzo mała awaryjność, aktywne spędzanie przerw międzylekcyjnych, bezpieczeństwo w obsłudze (wykorzystana własna masa ciała), większa możliwość przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego, zajęcia na świeżym powietrzu i odciążenie sali gimnastycznej.

"Postanowiliśmy razem z mieszkańcami Bezrzecza zrobić coś wspólnie dla uczniów naszej szkoły i zgłosiliśmy do budżetu obywatelskiego projekt zagospodarowania części terenu przy szkole" - wyjaśnia Jarosław Poźniak, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.

Aktywne Bezrzecze 2021 to z kolei projekt nieinwestycyjny związany z organizacją 4 wydarzeń dla mieszkańców gminy Dobra - są to:

- Dzień Kobiet i Mężczyzn: luty - maj 2021
- Bieg Świętojański: czerwiec - lipiec 2021
- Sprzątanie Bezrzecza: kwiecień - wrzesień 2021
- Pożegnanie wakacji: sierpień - wrzesień 2021

Dzień Kobiet i Mężczyzn to cykliczna impreza dla dorosłych mieszkańców Bezrzecza, biesiada mająca na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów poprzez wspólne gry i zabawy, śpiew. Bieg Świętojański to z kolei impreza plenerowa łącząca kultywowanie dawnych obyczajów ze zdrowym stylem życia. Sprzątanie Bezrzecza jest spotkaniem, podczas którego mieszkańcy wspólnie posprzątają część sołectwa, a Pożeganie wakacji to impreza plenerowa, który co roku odbywa się na terenie sportowym przy ul. Górnej. Głównymi założeniami projektu jest zacieśnianie więzi społecznych wśród mieszkańców, zwiększanie aktywności lokalnej społeczności w działaniach na rzecz sołectwa, poszerzanie wiedzy mieszkańców na temat zdrowia, ekologii, dawnych tradycji i obyczajów oraz wspólne spędzanie czasu.

"Bardzo gorąco zachęcamy Państwa do głosowania ponieważ jest to projekt, który zachęca do czynnego udziału i aktywności, zarówno w plenerze jak i w klubie w Bezrzeczu" - mówi Patrycja Jurzysta-Żal ze Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze.

Projekty BO: Strefa Aktywności Fizycznej i Aktywne Bezrzecze 2021:


Głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra rozpoczęło się 1 lutego i potrwa dwa tygodnie - do 15 lutego, do godz. 15:00. Do etapu głosowania dopuszczono 11 projektów inwestycyjnych i 7 nieinwestycyjnych. Wyniki głosowania poznamy do 22 lutego 2021 r.

Projekty inwestycyjne

- Budowa ogrodzenia cmentarza w Wołczkowie - kontynuacja (zobacz więcej)
- "Strefa Aktywności Fizycznej" - siłowania plenerowa i strefa relaksu w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu (zobacz więcej)
- Modernizacja ulicy Milenijnej w Mierzynie (zobacz więcej)
- Modernizacja terenu sportowo-rekreacyjnego wraz z doposażeniem placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej w Łęgach (zobacz więcej)
- "Uczniowskie rowery pod dach" - ustawienie wiat rowerowych na terenie szkoły w Dobrej (zobacz więcej)
- "Uczniowskie rowery pod dach" - ustawienie wiat rowerowych na terenie szkoły w Rzędzinach (zobacz więcej)
- Powiększenie plaży oraz oczyszczenie części jeziora Stolsko (zobacz więcej)
- Skalna Wioska - YETI. Budowa unikatowej w skali kraju przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w Buku (zobacz więcej)
- EKO-GMINA Redukuj odpady - wrzuć butelkę PET lub puszkę po napojach do recyklomatu i odbierz korzyści (zobacz więcej)
- Rozbudowa remizy w Dobrej poprzez dostawienie przy istniejącym budynku pomieszczenia garażowo-magazynowego (zobacz więcej)
- Dołuje pięknieją (zobacz więcej)

Projekty nieinwestycyjne

- Tradycja łączy pokolenia (Wołczkowo) (zobacz więcej)
- Aktywne Bezrzecze 2021 (zobacz więcej)
- Organizacja dni Sołectwa Grzepnica i Zabawy Mikołajkowej (zobacz więcej)
- Organizacja Dnia Dziecka oraz festynu z okazji Dnia Sąsiada dla mieszkańców Łęgów (zobacz więcej)
- Organizacja zabawy mikołajkowej oraz pikniku rodzinnego w Rzędzinach (zobacz więcej)
- Festyny rodzinne "Żyj zdrowo i sportowo" i "Mierzyński Wór Przygód" - Dzień Dziecka (zobacz więcej)
- Integracja nas wzbogaca (Dołuje) (zobacz więcej)

Zasady głosowania:

- Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec gminy Dobra.
- W przypadku osób, które nie ukończyły 13 roku życia, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.
- Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz - elektronicznie bądź poprzez papierową kartę do głosowania.
- W formie elektronicznej mogą głosować tylko mieszkańcy zameldowani w Gminie Dobra na dzień rozpoczęcia głosowania.
- Mieszkańcy niezameldowani oraz nieposiadający numeru PESEL, mogą zagłosować wyłącznie w formie papierowej w budynku Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 91 441 05 00.
- W głosowaniu można dokonać wyboru: maksymalnie dwóch projektów inwestycyjnych (z zastrzeżeniem że nie można oddać głosu na dwa projekty inwestycyjne z jednego sołectwa) oraz jednego projektu nieinwestycyjnego.
- Elektronicznie głosować można na dwa projekty inwestycyjne i jeden projekt nieinwestycyjny tylko przy jednym logowaniu do systemu.
- Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, miejscowość oraz numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
- W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego.
- Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
- Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie trzech głosów.

Na tej stronie możesz rozpocząć głosowanie

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2021

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama