Zaloguj się | Rejestracja

Budżet Obywatelski Gminy Dobra - nabór wniosków

wtorek, 15 grudnia 2020 r., godz. 10:20  |  Wersja do druku

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Do dyspozycji mieszkańców jest 1 mln zł. Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć te pieniądze. Każdy mieszkaniec może zgłosić projekt i mieć realny wpływ na rozwój gminy.Budżet obywatelski, często zwany także partycypacyjnym, to demokratyczny proces, w którym mieszkańcy wspólnie decydują, na co przeznaczyć wyodrębnioną część budżetu gminy. Gmina Dobra wprowadziła budżet obywatelski, jako pierwsza gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim i trzecia w Polsce. W 2021 roku w budżecie gminy zostanie wyodrębniona kwota 1 mln złotych z przeznaczeniem na projekty wybrane przez mieszkańców w otwartym głosowaniu.

Nabór wniosków z propozycjami projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra ruszył 21 listopada i potrwa do 18 grudnia 2020 r. - do godz. 15:00. Mieszkańcy mogą składać wnioski osobiście w Urzędzie Gminy Dobra (w przypadku ręcznego wypełnienia wniosku), elektronicznie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org lub w formie zeskanowanych oryginalnych formularzy nadesłanych na adres mailowy podany w ogłoszeniach o naborze projektów. Propozycję projektu należy złożyć na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu (pobierz formularz plik .pdf | plik .doc).

Tak samo jak w ubiegłym roku z kwoty 1.000.000 zł przeznacza się środki w wysokości 940.000 zł na realizację projektów o charakterze inwestycyjnym i kwotę 60.000 zł na realizację projektów o charakterze nieinwestycyjnym.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2021:
- składanie wniosków do 18.12.2020 r.
- weryfikacja i opinia projektów do 18.01.2021 r.
- głosowanie od 1.02.2021 do 15.02.2021 r. do godz. 15:00
- lista rekomendowanych projektów do 22.02.2021 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2021

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama