Zaloguj się | Rejestracja

Pomoc dla pogorzelców z Rzędzin

piątek, 31 lipca 2020 r., godz. 12:06  |  Wersja do druku

Gmina Dobra przekazała dzisiaj 12 tys. złotych właścicielom gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach, które 21 lipca ucierpiało w wyniku pożaru. Pieniądze wpłacili mieszkańcy, którzy chcieli pomóc poszkodowanym w trudnej sytuacji. Środki zostaną przekazane na zakup materiałów niezbędnych do budowy obory dla zwierząt.Do pożaru w gospodarstwie agroturystycznym w Rzędzinach doszło we wtorek, 21 lipca w godzinach wieczornych. Spłonęła stodoła i budynki z pokojami do wynajęcia. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilkanaście jednostek straży pożarnej z Dobrej, Wołczkowa, Polic, Tanowa i Szczecina.

"Pożar objął powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych" - relacjonował Piotr Tuzimek, oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Policach.


Reklama:Nikomu nic się nie stało, ale właściciele gospodarstwa stracili majątek, na który pracowali całe życie. Na miejscu tragedii była Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która uruchomiła pierwszą pomoc dla pogorzelców.

"Bardzo dziękuję mieszkańcom i firmom, które włączyły się w akcję pomocy właścicielom gospodarstwa agroturystycznego. Jeden z przedsiębiorców z Mierzyna zaoferował postawienie namiotu, żeby można było zabezpieczyć ocalałe rzeczy. Gmina przekazała plandeki do zabezpieczenia uszkodzonego dachu, a jeden z rolników z Wołczkowa dostarczył dojarkę, ponieważ w gospodarstwie znajduje się 19 krów. Firma z Lubieszyna zadeklarowała przekazanie okien, do akcji pomocy włączy się też firma produkująca środki czystości" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Dobra utworzono konto, na które cały czas można wpłacać pieniądze dla właścicieli agroturystyki. Osoby, które chcą pomóc mogą wpłacać środki na nr konta 59 1020 4795 0000 9502 0399 8986 z dopiskiem "Pomoc dla pogorzelców - agroturystyka Rzędziny". Do tej pory uzbierano 12.144,33 złotych, które Gmina Dobra przelała już na konto wskazane przez właścicieli gospodarstwa agroturystycznego.

"W imieniu władz Gminy Dobra oraz Pani Sylwii dziękujemy wszystkim Państwu za okazaną pomoc i wsparcie. Środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do budowy obory dla zwierząt" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Ruszyła też niezależna zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach w serwisie Pomagam.pl. Całość zbiórki zostanie przekazana na konto właścicieli agroturystyki - pomagam.pl/udyziarzedziny.

W akcję pomocy włączyła się również lokalna telewizja TV News.

Trwa akcja pomocy pogorzelcom z Rzędzin:


Pożar gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach:


Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama